Wpis z mikrobloga

#import #biznes #chiny #pytanie

Mirki importowal ktos z chin? jesli tak, mialbym pare pytan.

Znalazlem sobie produkt w chinach ktory chcialbym sprowadzic. Dostalem gotowa oferte na 20 sztuk przedmiotu wraz z przesylka. Wszystko mi odpowiada, w zasadzie juz moglbym wyslac przelew jednak nie wiem co bedzie dalej. Wiem ze w polsce przyjdzie mi do zaplaty VAT oraz Cło jednak nie wiem w jakiej formie sie to odbywa. Czytalem o jakis deklaracjach oraz tlumaczeniach ktore trzeba posylac? Nie wystarczy zamowic i czekac na rozwoj wydarzen?

Wyobrazalem sobie to tak ze paczka przyjdzie do Polski gdzie dostane wezwanie do zaplaty vat a nastepnie po oplaceniu paczka trafi pod moje drzwi. Duzo sie mylilem? Jak to wyglada? Prosze o pomoc

Moze ktos kto zamawial wieksze ilosci w jednej paczce z #aliexpress ma jakas wiedze

Przepraszam za skladnie i braki w znakach, pisze z telefonu.
  • 12
@czarnyzawias: rozumiem ze masz działalność? składasz wniosek o eori w urzedzie celnym, dalej skontaktuje sie z Toba wydzial odprae celnych przewoźnika, tlumaczenie to formalność mudisz tylko zwrocic uwage zeby na fakturze byla oplata za przesylke
@czarnyzawias: w przypadku Poczty Polskiej jeśli paczka zostanie zatrzymana w cle to dostaniesz list na adres dostawy w którym wszystko będzie wyjaśnione, wysyłasz na mail lub listownie potwierdzenie zapłaty, jakieś potwierdzenie kupna nawet w formie PrtScn i po zwolnieniu w cle przyjdzie paczka i wszelkie opłaty płacisz listonoszowi/kurierowi tak jak za pobraniem.