Wpis z mikrobloga

Ciekawostka.

Zastanawialiscie sie, skad w polskich marketach typu OBI kostrzyca sina i inne trawy ozdobne? Takze z allegro i innych portalach czy marketach.

Kazda kostrzewa (Festuca Glauca) zostala sprowadzona z jednego miejsca. Mojego miejsca zatrudnienia. Codziennie wysylamy w swiat kilka tysiecy kostrzew i innych traw ozdobnych. W tym miejscu mozna zobaczyc na wlasne oczy co oznacza dobor naturalny czy ewolucja - na przykladzie roslin. Wybieramy te najlepsze, ktore pozniej wytrzymaja wysoka temperature czy wytrzymaja atak szkodnikow. Nie uzywamy srodkow chemicznych.

Holandia jest numerem jeden jezeli chodziz o sprzedaz roslin. Nie tylko tulipany. Wynika to z tego, ze Holendrzy maja najlepsze ziemie w europie, wiec i takze ja sprzedaja na rynki europejskie. Do sadzenia uzywamy specjalniego torfu. Jedna roslina potrafi urosnac do odpowiednich rozmiarow w tydzien, dwa. Potem roslina leci na sprzedaz, na gielde roslin. A z tamtad do centrum logistycznego, gdzie towar leci juz do odpowiednich dystrybutorow. W naszym przypadku to jest do Wroclawia.

W ofercie firmy sa takie trawy i paprotki jak:
Festuca Glauca
Golden Toupe
Pic Carlit
Pony Tails
Tatra Gold
Carex Evergold
Carex Panicea
Carex Bronze Form
Carex Frosted Curls
Little Zebra
Morning Light
Adagio
Hameln
Niger
Jade
Affinis
Erythrosora
no i inne ktorych nazwy nie pamietam...

#ciekawostki #rosliny #praca #holandia #zagranico
p.....e - Ciekawostka.

Zastanawialiscie sie, skad w polskich marketach typu OBI ko...

źródło: comment_mDDoTZr8wlLx8BArBShynbuD7hBoslpa.jpg

Pobierz
  • 11
@pmache: Bardzo ciekawa robota. Powiesz coś więcej o sobie? Z jakim wykształceniem udało Ci się znaleźć pracę w takim miejscu i czy pojechałeś tam na stałe czy zajmujesz się tym sezonowo?
@Shmit: @Kitri: z mojego punktu widzienia dobrze zaczac od agencji. Fakt ze zdzieraja z ludzi ale jest te 300 euro na tydzien. Potem jak sie wkrecisz, to mozna znalezc lepiej. Tak jak ja ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tak na serio - tak, moje plany sa na stale, ale czas pokaze. Koszt najmu pokoju/mieszkania wychodzi okolo 80e na tydzien.
@Shmit: odlicz zywnosc, 80e za mieszkanie, 20~e za ubezpieczenie. reszta do dyspozycji :>
w zaleznosci od zamowien od 47 do 52 godzin (normalne warunki, od 7 do 17 w tym przerwy plus sobota do 12.)
@pmache: od czego konkretnie zacząłeś? Długo już tam jesteś? Polak ma kłopoty z wynajmem mieszkania na początku? Znajomy Holender opowiadał mi o rządowym programie dopłaty do wynajmowanego mieszkania dla biednych. On przy czynszu 700eur+opłaty dostaje 300 od państwa, mieszkając we dwie osoby można naprawdę tanio mieszkać.
@Kitri: nawet solo mozna sie zmiescic w tym, co agencja od ciebie zabiera. W tamtym roku pracowalem na pomidorach - zalapalem sie przez brata. Potem dostalem informacje o tej robocie ("na magazynie"), to podszedlem do tego.