Wpis z mikrobloga

Elegancja to nie to samo co kosztowne naśladownictwo bieżącej mody, (...) elegancja to własne sympatie, uwydatnione w dobrze dobranym do własnej osoby ubraniu.


– Leopold Tyrmand, "Zły"

Mam przed oczami Krychowiaka, jak to czytam. Dzisiaj pewnie Tyrmand użyłby słowa fashion victim. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przy okazji warto przeczytać całą książkę. Współcześni pisarze kryminałów mogliby się uczyć od Tyrmanda.

#modameska #ksiazki #tyrmand
  • 10
  • Odpowiedz
@rdza: Właściwie to może być w top 10. Po prostu znalazłem w głowie 6-7, które uważam za lepsze, i co najmniej parę równorzędnych. Jeśli chodzi o te lepsze, to:
Sklepy cynamonowe i Sanatorium pod Klepsydrą, Schultz; Siekierezada, Stachura; Pierwszy krok w chmurach, Hłasko; Kosmos, Gombrowicz; Dom dzienny, dom nocny, Tokarczuk. Co jakiś czas mi się zmienia mój top, a że dawno nad tym nie myślałem,
  • Odpowiedz
Po prostu znalazłem w głowie 6-7, które uważam za lepsze, i co najmniej parę równorzędnych. Jeśli chodzi o te lepsze, to:


@Clermont: Rozumiem:) Po prostu jestem nieco na bakier z polską literaturą ostatniego stulecia i zastanawiam się, co kto uważa za wartościowe;)
A Grzesiuk?
  • Odpowiedz