Wpis z mikrobloga

#office #microsoft #excel
Proszę o pomoc z sortowaniem w Excelu. Załóżmy, że w kolumnie A mam w kolejnych wierszach wartości a, b, d, w kolumnie C wartości e, f, g. Teraz pod wartością g w kolumnie C dodałem kolejny wiersz z wartością rozpoczynającą się od litery c. Jak posortować te dwa zakresy (kolumnę A oraz C) tak, by wiersz zaczynający się od litery c wskoczył do kolumny A, a wiersz d przeniósł się na początek kolumny C?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@fledgeling: Szukałem automatycznego rozwiązania, które posortowałoby mi dane w kolumnach o określonej (stałej) ilości wierszy. Tak, jak w załączonym screenie - by po dodaniu komórki z wartością c, ta wskoczyłaby w pole D6, natomiast komórka z wartością d "przeskoczyłaby" do pola F4, "spychając" komórkę F6 do H4 itd. Nie wiem czy ten opis jest zrozumiały dla kogokolwiek ( ͡ ͜ʖ ͡)
Tak czy siak, pokopiowałem
RobatM - @fledgeling: Szukałem automatycznego rozwiązania, które posortowałoby mi dan...

źródło: comment_YPOwkE4itFhtfoXEYcvZlEUxY5kkaJBc.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@RobatM: takie coś można zrobić makrem, może poproś kogoś z tagu #vba.

Chociaż nadal nie rozumiem jaką wartość dodaną daje informacja, że "b" oraz "f" oraz "g" są w tym samym wierszu.
Jeśli po prostu chcesz mieć swoje wyniki podzielone na 4 grupy po stałej liczbie wierszy, to mógłbyś dane trzymać w jednej kolumnie i zrobić dodatkową kolumnę pomocniczą która po prostu dzieli wszystkie wystąpienia na jedną
  • Odpowiedz