Wpis z mikrobloga

Jak będą wyglądać wyścigi Rookie? Jest coraz więcej osób, to znaczy że więcej osób będzie się ścigać w Rookie? Czy np tylko ileś osób za top 23 się załapie? Pytam bo jestem w 100% pewien że będę z tyłu xD #acleague
  • 18
@DammitBob: do tego pojawia się pytanie, co z osobą, która wie, że nie będzie mogła jechać, a ma czas w pierwszej 23? Dostaje te 6 punktów? Czy musi się wstawić na wyścig, ale może po chwili zrezygnować? Co jeśli będzie kilka takich osób? Dziwne sytuacje z tej punktacji mogą wyjść. Osobiście nie podoba mi się, że wszystkie miejsca są punktowane. @TheSznikers
Czy np tylko ileś osób za top 23 się załapie?


Ok. 23 osoby załapie się do wyścigu głównego, reszta do rookie. Ale musisz brać pod uwagę też to, że na pewno nie wszystkie 50 osób będzie mogło lub chciało jechać każdy wyścig więc wolne miejsca dla chętnych w kategorii Pro lub Rookie powinny zawsze się znaleźć.
@TheSznikers: no to może to doprowadzić do takich sytuacji, że ktoś będzie kazał komuś z rodziny wejść na wyścig i od razu wyjść, bo szkoda 6 pkt xd Moim zdaniem powinna być stara punktacja, a może zwycięzca Rookie miałby gwarantowany start w następnym wyścigu.
@patyk15 po prostu będzie to wszystko traktowane jak jeden wyścig, a nie dwa osobne ;-)

Ja bym koniecznie uskutecznił listy startowe, o których kiedyś pisałem. Nie po to mamy listę obecności, żeby później się zastanawiać, kto ma prawo wejść na serwer. Lista byłaby zamknięta, ewentualnie 2-3 rezerwowych kierowców w pogotowiu gdyby ktoś się nie stawił.
@spunky: Zgadzam się, jeszcze oprócz tego taka drobnostka, ale w sumie ktoś musi na bieżąco administrować ten drugi serwer, na przykład w razie restartu wyścigu.
@snsv: Jeśli się mogę wtrącić, to opcja, że jeśli ktoś z Serwera 1 nie ukończy wyścigu to na jego miejsce wskakuje pierwsza osoba z drugiego Serwera jest słaba. Jak dla mnie osoba która wystartowała na Serwie 1 i nie ukończyła nie dostaje punktów, a Serwer 2 jest punktowany wedle drugiego serwera. Żadnego przenoszenia itp. Ostatecznie jakiś przywilej ma ta osoba która w prekwalu dostała się na serwer 1