Wpis z mikrobloga

Czy ktoś montował albo orientuje się czy kaseta Alivio CS-HG400 będzie pasowała do roweru szosowego z Sorą?
Mam do wyboru albo kasetę Sory albo Alivio, w ta druga bardziej mi podchodzi rozmiarami zębatek. Tak na zdrowy rozum to różnicy raczej nie powinno być, bębenki są niby takie same w szosach jak i mtb ale jest może różnica w odległości między zębatkami, długością skoku przerzutki. Przecież po coś rozróżniają te grupy na szosowe i mtb.

#rower #wykoptribanclub
  • 10
@galonim: obie grupy mają kasety w różnych konfiguracjach więc ciężko powiedzieć bez sprecyzowania co chcesz osiągnąć. Po specyfikacji wstępnie patrząc to ta HG400 występuje w szerokich odmianach (11-28/32/34 oraz 12-36), których nie koniecznie Tylna przerzutka Tribana obsłuży. Wg mnie 3 blaty + górska kaseta ze słabym stopniowaniem to minusy obu rozwiązań na raz.
@trace_error: W oryginalnym sunrace jak dla mnie są za małe różnice między zębatkami, przelatuje po 2-3 czasami. W Alivio 11-32 są trochę większe. Myślę że lepiej mi będzie pasować.
@2YT4U: Dzięki za tabelkę. Według niej chyba powinno wszystko pasować. Korba (50-30) + kaseta (32-11) = 20+21 = 41T
Czyli dokładnie tyle ile wynosi pojemność całkowita.
@galonim: Z doświadczenia wiem, że Shimano zostawia w swoich wytycznych pewien margines i jak dołożyć 2 ząbki więcej to też powinno działać.
@trace_error: Taki obecnie trend. Szosa ze stricte sportowego stała się również rowerem rekreacyjnym a co za tym idzie amatorzy chcą miękkich przełożeń. Tak jak i w MTB upraszcza się napęd. Zauważ, że w latach ubiegłych przerzutki szosowe nie obsługiwały takich rozpiętości kaset jak obecnie i królowały 3 a