Wpis z mikrobloga

Hej wszystkim. Lubię czytać. Wielu z Was zapewne również nie gardzi dobrą lekturą. Jedną z serii które na stare zagościł w moim sercu była "Mroczna Wieża" Stefana Króla. Buszując w internecie znalazłem info, że ma powstać film oparty na tej sadze. WOW! Niesamowite! Muszę dowiedzieć się więcej! Heh, dowiedziałem. W rolę (chyba, bo po skończeniu serii mam wątpliwości) protagonisty wcielił się aktor, którego zdjęcie zamieszczam pod spodem. Pomijając #!$%@? mózgowe autora tego pomysłu i ogólnie kretynizm poprawności politycznej jestem niemal pewien, że to samo w sobie zabije ten film. A szkoda. Seria Mroczna Wieża jest arcydziełem samym w sobie i zasługuję na wysokobudżetową produkcję, do której zabiorą się ludzie którzy wiedzą co robią i mogą pochwalić się sukcesami.
A czemu jestem pewien że to zabije ten film? Bo taki zabieg jest wbrew wizji świata przyjętej przez Kinga a która tworzyła ten mistyczny klimat który wciągał człowieka i wyrywał go z istniejącego świata na całe dnie i noce. Roland Deschain był inspirowany postacią Clinta Eastwooda, małomównego, szybkiego, na swój sposób sprawiedliwego białego rewolwerowca. W samej książce Roland był wielokrotnie określany mianem "białasa" przez czarnoskórą towarzyszkę (która swoją drogą w filmie jest biała). I po prostu nie potrafię wyobrazić sobie, tego filmu w takiej obsadzie głównej psotaci. Oczywiście nie jestem rasistą, nie mam nic do czarnych w filmach itd... ale to co się #!$%@? to jakaś pieprzona paranoja. Wylałem swoje żale. W końcu od tego jest wykop ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W tej beczce dziegciu jest też łyżeczka miodu. Mianowicie Matthew McConaughey. Grając Rusta w "the True Detective"
pokazał wszystkim że potrafi być geniuszem aktorstwa.

Jak ktoś ma jakieś informacje dotyczące szczegółów filmu, może się nimi podzielić.

#stephenking #ksiazki #gorzkiezale #poprawnoscpolityczna #hollywood #mrocznawieza
Pobierz V.....y - Hej wszystkim. Lubię czytać. Wielu z Was zapewne również nie gardzi dobrą l...
źródło: comment_X1YbScSW7QsqfNcqyans1nsYXEQdMZVx.jpg
  • 1