Wpis z mikrobloga

@ArpeggiaVibration: Ech, przez mojego niebieskiego zaczęłam się fascynować tą charakterystyczną sylwetką alfy romeo, choć zawsze raczej kręciły mnie amerykańskie wozy, a nie włoskie. Chyba nigdy w życiu mu się nie przyznam, dowie się, jak kupię jakąś ładną alfę. :D
@tracheotomia: Z okazji 100 lecia marki Alfa Romeo, w 2010 roku Zagato zaproponowało następcę widocznej wyżej na zdjęciu Giulii TZ2 pod nazwą Giulia TZ3. Tylko jedna sztuka jednak miała Alfowskie DNA - bazowała na Alfie Romeo 8C Competizione i została sprzedana kolekcjonerowi samochodów Markowi Kapp (setkę robła w 3,5 sekundy , prędkośc maksymalna to 300km/h). Alfa nie zdecydowała się na produkcję prototypu, który został bardzo ciepło przyjęty przez wszystkich. Z powodu
@ArpeggiaVibration: Jakoś trudno mi przegryźć takie mieszanki, ogólnie TZ3 wzorowana na Viperze bardzo ładną ma linię, ale brakuje jej czegoś charakterystycznego dla Alfy, co tak strasznie mnie kręci. Jestem babą lepiej czującą się w kuchni i nawet trudno mi powiedzieć, czego tak bardzo mi brak. TZ2 na pierwszy rzut oka można sklasyfikować jako Alfę.
@tracheotomia: Prawdopodobnie chodzi Ci o charakterystyczną finezję kształtu (te seksowne krągłości) z tamtych lat u Alfy. ale jednocześnie jak praktycznie w każdym modelu przy zachowaniu zwartości i proporcjonalności formy i braku przerostu detali nad ową formą. Taki super kompaktowe seksowne GT :) / TZ3 zaproponowana przez Zagato jest ładne ale faktycznie w porównaniu np. do takiego 8C Competizione jak na zdjęciu, strasznie płaskie i mało finezyjne - nadrabia jedynie wstawkami stylistycznymi
ArpeggiaVibration - @tracheotomia: Prawdopodobnie chodzi Ci o charakterystyczną finez...

źródło: comment_LPJruNcUwYXcvChr1f2bVa8OrkBNTq04.jpg

Pobierz