Wpis z mikrobloga

@mortt: W tej sytuacji też tak się powinno postępować? Gdy samochód jedzie z lewej strony dalej główną drogą powinien dać lewy kierunkowskaz? Mieszkam w pobliżu takiego skrzyżowania i czegoś takiego nigdy nie zauważyłem. Tak średnio 50% kierowców zjeżdżających z głównej drogi na prosto, włącza prawy kierunkowskaz. Nie da się ukryć, że pomaga to pieszym przejść przez jezdnię na tej drodze podporządkowanej.
compas1010 - @mortt: W tej sytuacji też tak się powinno postępować? Gdy samochód jedz...

źródło: comment_BZsGlOawXkZLtum8K9ri3LYmKhSKkyNG.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@compas1010: W takiej sytuacji, podczas jazdy prosto kierunkowskaz w prawo na pewno nie przeszkadza - dajesz dodatkowe potwierdzenie tego, że nie chcesz jechać zgodnie z główną.

@chigcht: Jeśli w sytuacji po lewej (rysunek poniżej) nie włączam kierunkowskazu, to czemu w sytuacji po prawej miałbym? Pierwszeństwo to jedno, zmiana kierunku jazdy na skrzyżowaniu to drugie.
HalEmmerich - @compas1010: W takiej sytuacji, podczas jazdy prosto kierunkowskaz w pr...

źródło: comment_i7QwADDJe2WPrGXcUAWihJcgn6WUwtYf.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@compas1010: tutaj to jest co innego. Mam identyczną sytuację koło domu jak na Twoim rysunku. Wiadomo, że w prawo nie pojadę bo nie ma gdzie. A jadący z tej bocznej mają jasną informację ode mnie, że jadę prosto. Bo każdy używa kierunków inaczej z jakiegoś powodu. Generalnie zasada jest taka, że jak zmieniasz pas ruchu to włączasz kierunek. W takich przypadkach jak Twój z rysunku (np. koło mojego domu) często
  • Odpowiedz
@chigcht: kierunku nie wlacza sie dla siebie tylko dla innych uczestnikow ruchu. tutaj jadac prosto ewidentnie pomagasz kierowcy wjezdzajacemu z podporzadkowanej do wlaczenia sie do ruchu wiec powinno sie wlaczac. do tego pomagasz tez ewentualnym pieszym za skrzyzowaniem przejsc przez ulice.
  • Odpowiedz