Wpis z mikrobloga

który fork zachował wynik "haku" DAO a który go revertował?


@safehouse: ETC zachował ethf cofnął się w czasie.

Czy teraz kupując coiny jednego forka są one właściwie bezwartościowe dla osób które uznają drugi fork, tak jak np Bitcoin -vs- Dogecoin (które mają fork od razu w bloku genesis)?


@safehouse: podoba mi się ta analogia :) Tak masz chyba rację dla mnie nie ma wartości taki łańcuch, w którym transakcję można
@safehouse: pod nazwą ETH istnieje łańcuch który dokonał forka i zwrócił monety posiadaczom udziałów w TheDAO.
Pod nazwą ETC istnieje łańcuch, który odmówi wykonania forka - w nim część monet została odzyskana przez hakerów na drodze exploitowania exploita :) i prawdopodobnie zostanie oddana posiadaczom oryginalnego TheDAO, a część przejął haker i prawdopodobnie uzyska nad nimi pełną kontrolę na początku września.

Wspieram ETH, ponieważ ten łańcuch posiada większe community, większe wsparcie developerów
@safehouse: jeżeli chodzi o społeczność to bitcoinowa jest liczniejsza i bardziej dojrzała niż eterowa. Czego od początku panicznie bałem się w eterze to wpływ na kierunek rozwoju sepleniamao gdyż jego fanboje pójdą razem z nim w ogień. A mam doświadczenie w shitcoinach z dewoloperami i wiem jak ten mechanizm uwielbienia i tyranii większości nad mniejszością działa.
Nie ważne czy jest on nawet geniuszem jest tylko człowiekiem i to dzieciakiem nie doświadczonym
Pobierz
źródło: comment_0cqfHqA8ImqvadCSxlc16ayPMipFitMi.jpg