Wpis z mikrobloga

Hej Mirki,
jaki polecilibyście telefon dual sim w granicach 600-750 zł (biorę pod uwagę cło) z wyświetlaczem 5 lub 5,5". Do tego kupiłbym jakąś osłonę na telefon, może być zwykła plastikowa, bo planuję jeszcze oddzielną folię na wyświetlacz. Będę płacił kartą albo przelewem (konto w złotówkach), nie przez PP.

Moje wymagania to przede wszystkim (w takiej kolejności):
1. Aparat robiący w miarę dobre zdjęcia, zwłaszcza przy słabszym oświetleniu i dużym kontraście (świecące obiekty w mroku).
2. Płynność działania (chciałbym żeby jakimś cudem po roku użytkowania telefon znacząco nie zamulał).
3. Możliwie długo działająca bateria.

Czytałem o Redmi 3 Pro i chyba byłby to najlepszy wybór, ale jak sprawa wygląda ze zdjęciami w ciemności, cokolwiek na nich widać? Może ktoś robił zdjęcia tego typu i mógłby je podesłać?
Byłbym wdzięczny za Wasze rady, bo to byłby mój pierwszy zakup u Chińczyków. Jak to jest z cłem, komuś zdarzyło się płacić i ile w razie czego wynosi (jakiś procent ceny przesyłki)? Poza tym inne informacje, poradniki, testy, a przede wszystkim linki gdzie aktualnie mogę znaleźć dany telefon najtaniej i kupić najbezpieczniej mile widziane :)

#aliexpress #chinskiecuda #telefony #smartfon #android #xiaomi #gearbest #banggood #everbuying #geekbuying
  • 19
nie przez PP


@Premon: kolejny zbanowany, czy po prostu nie lubisz, jak ktoś za darmo chroni Cię przed ewentualnymi nieprzyjemnościami?

ktoś robił zdjęcia tego typu i mógłby je podesłać


google: redmi 3 pro camera samples

linki gdzie aktualnie mogę znaleźć dany telefon najtaniej i kupić najbezpieczniej

przejrzyj tagi, które dodałeś plus #cebulaonline może są jakieś kupony. ogólnie to tanio na banggood, gearbest, goldway. szybko ibuygou. Redmi 3 Pro z 3gb ramu
@Premon: Za te pieniądze chyba żaden telefon nie robi dobrych zdjęć. Może Cool1, bo ma podwójny aparat. Tylko, że kosztuje jakieś 850 bez uwzględnienia vatu. Jak chcesz coś z Polską gwarancją to polecam meizu m3 note, ładny i dobrze wykonany telefon. Starczy na długo, tylko aparat dupy nie urywa.
@Premon: Polecam z ibuygou 100%legit, pakują w papier prezentowy majfrendy. Ja dostałem paczke 3 miesiace temu z kartką ze jest to odtwarzacz bodajze mp3 za 20$ XD Co te majfrendy nie wymysla jeszcze xD
@ptasiek2: dzięki, chodziło mi o VAT, nie cło ;) zresztą liczę na to, że się jednak uda ;)
@smyl: nie PP, bo zamknąłem konto dawno temu i nie mam zamiaru zakładać ponownie.
@BoskiDawido: dzięki, ale nigdzie nie mogę znaleźć tego Cool1, on się dokładnie tak nazywa?
@HenryMorgan: ale mi4c 3/32 już nie mieści się w moich widełkach cenowych, a tak w ogóle gdzie go kupowałeś?
@Shomon: no
@Dassault: xiaomi tak samo konkuruje z samsungiem i apple, nie wiem skąd informacja o kiepskiej jakości plastików w telefonach xiaomi w porównaniu do leeco, np. xrn3p ma tył aluminiowy, a x600 plastikowy.

Xiaomi wygrywa systemem operacyjnym i wsparciem do niego, ogólnie raczej brakiem problemów z softem. LeEco chwaliło się na cały świat pierwszym telefonem z usb-c, a przewód zrobili na chorym myku na poziomie kabla za $0.5 z Aliexpress 5 lat
@Premon: Od Goldwaya wziąłem za 113$. Według mnie 2GB pamięci w zupełności wystarczy, problemem jest to 16GB na dane i brak karty SD.

Geekbuying brałem już jakiś telefon i nie pamiętam żeby były jakieś problemy czy wydłużony czas realizacji.
Nie mogę zbyt długo zwlekać z kupnem, więc po kilku godzinach czytania poradników, testów, opinii w końcu decyduję się na Redmi Note 3 Pro na #goldway http://www.aliexpress.com/store/product/Original-Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-Prime-32GB-ROM-Official-Global-Firmware-Mobile-Phone-Snapdragon-650/311331_32672119908.html . Większy wyświetlacz i według testów lepszy procesor i aparat niż zwykły Redmi 3 Pro, a wychodzi $199 razem z ubezpieczeniem od VAT (-3$ z kuponem od cebuli), więc mniej więcej 750 zł przy płatności zwykłą kartą.
Myślałem jeszcze o ibuygou, ale okazało się, że