Wpis z mikrobloga

@Talluviel: Pewnie, chętnie.. Ale wstępnie zapytam, czy masz jakieś preferencje? Filozofię #!$%@? potężna rozbieżność, jeśli chodzi o tematykę. Jest w niej miejsce dla matematyki czy fizyki, jest dla psychologii albo refleksji nad sztuką, od nauk ścisłych po humanistykę. Krótko mówiąc - każdy znajdzie coś dla siebie. Osobom mniej określonym na początek polecam krótki zarys historii filozofii. Dla zapoznania się z nomenklaturą i uprzytomnienia, jak wygląda wyprowadzanie konkluzji przez mistrzów. Nie bez
Różne różności zależy co w rękę wpadnie. Najczęściej kryminały. Kiedyś w ogóle nie lubiłem czytać ale stwierdziłem, że muszę się jakoś rozwinąć w tej dziedzinie bo czasami wstyd jak w towarzystwie brakuje słów.
@Talluviel: Może któraś z poniższych cię zainteresuje (wypisałem te, które w moim przekonaniu nie wymagają znacznego zaawansowania na początek, w szczególności znajomości innych prac, co nie znaczy, że są to pozycje niewymagające):
Kartezjusz, rozprawa o metodzie
Ajdukiewicz, zagadnienia i kierunki filozofii
Gaarder, świat zofii (nie czytałem, ale wielokrotnie słyszałem, że książka jest ciekawym wprowadzeniem)
Nietzsche, tako rzecze zaratustra
Platon, uczta
Powodzenia, życzę satysfakcji oraz pięknych refleksji!