Wpis z mikrobloga

Ankieta z ciekawości rozkładu sił między zwolennikami manualnej a automatycznej skrzyni biegów, oraz czy oceniający kiedykolwiek jeździli samochodem z takową skrzynią biegów

#motoryzacja #samochody #ankieta

Manualna czy automatyczna?

  • Manualna - jeździłem/am 37.4% (52)
  • Automatyczna - jeździłem /am 35.3% (49)
  • Manualna - nie jeździłem /am 5.0% (7)
  • Automatyczna - nie jeździłem /am 15.1% (21)
  • Jeżdżę rowerem :) 7.2% (10)

Oddanych głosów: 139

  • 9
@brusef: Zależy do czego. Jeździłem obiema na różnych samochodach. Jeśli oszczędność paliwa, klocków hamulcowych, pieniędzy (zakup, utrzymanie, potencjalne awarie), to tylko manual. Jeśli wygoda - automat (obecne są całkiem sensowne, szybkie i nie ograniczające za bardzo kierowcy).

Nie mogę wziąć udziału w ankiecie, bo nie da się zaznaczyć 3 jednocześnie ;)
PS. Jeszcze jedna rzecz - automat może być mniej bezpieczny w sytuacjach ekstremalnych. Utrata przyczepności może sprawić, że automat zgłupieje i auto może się zacząć zachowywać zaskakująco (szczególnie dla tych, którzy w razie poślizgu potrafią coś więcej, niż tylko depnąć nogą w hamulec i czekać). Także na śliskiej nawierzchni duże przyspieszenie jak i hamowanie silnikiem może spowodować chwilową utratę przyczepności przy zmianie biegów (szczególnie gdy skrzynia nie jest dwusprzęgłowa). Natomiast przy zwykłej
@brusef: manual to gunwo, wczesniej mialem zwykly automat z tiptronikiem i bajeczka a teraz mam automat z lopatkami w kierownicy i jest zajebiscie. sprzeglo to ciota i #!$%@? dla biedakow i wiesniakow