Wpis z mikrobloga

@znow_nowy_nick: wygodna, mam ją 2 tygodnie i jak narazie jak nowa, ma metalowy front pod klawiszami więc powinna być trwała. Ciężko mi porównać głośność, ale myślę że nie jest dramatycznie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Dassault: jakby komuś przeszkadzała głośność to zawsze może poszukać z brązowymi przełącznikami. Między kolorami nie powinno być różnicy w cenie

@Hatespinner: na nich się najlepiej pisze / gra. I $35 to jak za darmo w przypadku mechanicznych
  • Odpowiedz
@zaorany_1: wiesz co. Przez kilka lat pracowałem przy płaskich. Większość chodziła paskudnie, klawisze po czasie latały na boki jak menele spod monopolowego, zacinały i nie łapały wciśnięcia. Od 2 tygodni korzystam ze starej, grubej klawiatury i jest zdecydowanie wygodniej i przyjemniej.
  • Odpowiedz
@Harry19911: Ale mnie nie obchodzi, że jak za darmo, tylko jak ma mi się lepiej pisać na takich jebitnie wielkich klawiszach? Musiał bym mieć łapy jak jakiś koszykarz, żeby to było wygodne.

I to jest takie cholernie głośne jak na tym filmiku wyżej?
  • Odpowiedz
@Hatespinner:
Np. nie trzeba do końca wciskać klawisza by klawiatura wykryła klik, wystarczy tylko do połowy. Ta połowa jest wyraźnie wyczuwalna (a w niebieskich przełącznikach nawet i ją słychać). Ja mam takie wrażenie że można na niej wygodniej szybciej pisać bo palce nie bolą od tego stukania. Bo nie musisz wciskać do końca, odpuszczasz przed tym "końcowym" uderzeniem. A same klawisze chodzą bardzo lekko. Możesz wciskać spację na krańcowym punkcie i zawsze lekko chodzi.

Inna sprawa, w zwykłych klawiaturach możesz mieć tak że trzymasz np. shifta i coś tam robisz i jak w pewnym momencie będziesz go trzymał za lekko bo np. trzymasz bardziej z boku to klawiatura może wykryć że go puściłeś. W mechanicznej coś takiego by się nie wydarzyło. Jest hmm bardziej dokładna

No i najważniejsza zaleta, dźwięk tego klikania ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale jak chcesz ją używać przy kimś kto nie ma
  • Odpowiedz