Wpis z mikrobloga

Mam taki problem: Chcę przygotować stronę internetową/sklep. Ma to być oferta dla B2B, czyli ogólnie produkty mają być widoczne (opisy, charakterystyka itp.), a po zalogowaniu można będzie składać zamówienia (tylko klienci zweryfikowani). Do tego momentu wszystko wydaje się proste - nawet najprostsze silniki sklepowe typu shoper posiadają taką funkcjonalność. Schody zaczynają się tu - chcę do swoich produktów (modułów handlowych z produktami - takich stojaków - chodzi o branżę budowlaną) oferować jako dodatek tablety, na których klienci (już detaliczni) będą mogli przeglądać opisy produktów (taki katalog jakby). Pytania techniczne:

- czy wystarczy przygotowanie sklepu zoptymalizowanego do wyświetlania się na urządzeniach mobilnych? (wówczas musiałoby być wifi w sklepie jak mniemam, dochodzi kwestia uruchamiania przeglądarki - trochę mało profesjonalnie)
- czy może lepiej stworzyć aplikację z katalogiem produktów (jeśli tak, to czy są to drogie rozwiązania i do kogo się zgłosić z czymś takim? na co zwracać uwagę przy wycenie itp.?)

Będę wdzięczny za każdą poradę:)
Uprzedzając - temat nie był wałkowany milion razy - proszę o nie zamykanie tematu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#programowanie #ecommerce #marketing #biznes #handel #aplikacje #stronywww
  • 13
@jaredzik: żaden biznes taki marketing. Ani to gratis dla.kupującego, ani tanie rozwiązanie. Lepiej pendrive z katalogiem pdf z opcją autorun i tyle. Tanio, działa wyśmienicie i nie ma #!$%@? się z tłumaczeniem jak obsługiwać.
chodzi mi o przeglądanie na miejscu - już przez klienta docelowego (w składzie budowlanym).
takie wsparcie sprzedaży - zdjęcia, opisy itp.

a blokowanie przeglądarki co oznacza dokładnie?
włączam tablet (powiedzmy pracownik codziennie włącza? lub w ogóle nie wyłącza?) i przeglądarkę - po czym klient będzie mógł korzystać tylko ze zdefiniowanej wcześniej witryny, tak? I fullscreen też automatycznie (co wykluczy chęć wychodzenia poza przeglądarkę - dobrze rozumuję?).
@jaredzik: podpinam się pod pytanie

Pytanie brzmi, jak będzie odbywać się aktualizacja katalogu. Jeżeli tablet będzie cały czas on-line, to najlepszą opcją pewnie będzie strona w RWD. A jeżeli z on-line będzie ciężej, to katalog PDF, ale więcej chrzanienia z aktualizacjami.
@jaredzik: Jeśli urządzenie będzie stale online to zrób to przez stronę, tak robi bodajże x-kom. Odpalona jest w specjalnej przeglądarce gdzie możesz przeglądać tylko Twoją stronę www. Plus takiego rozwiązania to brak problemów z aktualizowaniem i znacznie większe możliwości marketingowe.