Wpis z mikrobloga

Dzień dobry wykopie, witam w badaniu Centrum Badań Opinii Mirko w skrócie #cbom. Celem dzisiejszej sądy jest odpowiedź na zadawane wielokrotnie pytanie: czy #neuropa to lewaccy komuniści i zwolennicy nacjonalizacji wszystkiego?
O Neuropie krąży wiele legend i rozbieżnych doniesień, Jak jest naprawdę?
Chciałbym, żeby pod poniższym wpisem wypowiedzieli się członkowie #neuropa oraz osoby często postujące pod tym tagiem i po krótce opisały swoje poglądy na kwestie gospodarki, państwowości i społeczeństwa. Tym sposobem zobaczymy ilu tam liberałów, a ilu socjalistów.
Zapraszam do zabawy.
#4konserwy #polityka #panstwo
  • 9
O Neuropie krąży wiele legend i rozbieżnych doniesień, Jak jest naprawdę?


@Majk_:

skąd wzięła się neuropa wiedzieć chcesz? Jak powstała jej nazwa? Wielu już pytało. Wielu chciało znać prawdę. Wielu chciało dotknąć Absolutu. I wiesz gdzie teraz oni są? Jedni w Sejmie, inni żebrzą po małych miastach lubelszczyzny. Bo życie, colego, życie nie jest łatwe. A neuropa to życie. To brutalna prawda o świecie i smutna prawda o nas samych. Czy
@Majk_:

Jak to jest być neuropejczykiem, czy dobrze?
Moim zdaniem to nie ma tak, że dobrze albo że nie dobrze. Gdybym miał powiedzieć, co cenię w życiu najbardziej, powiedziałbym, że neuropę. Ekhm… Neuropę, która podała mi pomocną dłoń, kiedy sobie nie radziłem, kiedy byłem sam. I co ciekawe, to właśnie przypadkowe spotkania wpływają na nasze życie. Chodzi o to, że kiedy wyznaje się pewne wartości, nawet pozornie uniwersalne, bywa, że nie
@Majk_:

Neuropa to siły dobra desperacko walczące z zalewającą Wypok falą zła. Ostatnia skała rozsądku w morzu głupoty. Legenda obrosła tysiącem mitów i milionem kłamstw. To bohaterowie, na których Wypok nie zasługuje, ale których potrzebuje. Neuropa to łopata w ciemności, strażnik na murach wykopaliska, ogień, który odpędza globalne oziębienie, światło, które rozpędza mroki niewiedzy, róg, który budzi śpiących do zakopywania, tarcza, która osłania Wypok. Jeśli masz problem, jeśli moderacja nie pomaga
@Majk_: długie, więc i tak nikt nie przeczyta ^^
gospodarka - liberalna, aczkolwiek nie skrajnie. Podatki mają być liniowe, możliwie niskie, żadnej progresji i ulg.
Opieka medyczna powinna być ogólnie prywatna, aczkolwiek waham się co do opieki szpitalnej. W przypadku lekarzy pierwszego kontaktu i specjalistów- nie mam wątpliwości co do prywatyzacji. Zasiłków być nie powinno, należy się tylko upewnić że posiadamy odpowiednie regulacje prawne które zapewnią bezpieczeństwo prywatnych ubezpieczeń na wypadek
@Majk_: ja siebie nie widzę ani w neuropie ani w 4konserwy generalnie, taki ze mnie hipsta, nie wiem gdzie mi bliżej, bo w sumie mnie to mało interesuje, możecie mnie zaklasyfikować, w każdym razie:

Gospodarka - powiedziałbym liberalizm 8/10, czyli wolność gdzie tylko się da - nie zapominając o rozsądnych formach pomocy tym, którym w życiu się gorzej powiodło (np. ze względu na niepełnosprawność, a nie na chroniczne lenistwo i mentalność