Wpis z mikrobloga

@bigdabro: pisz do Gordona bo ja nie moge rozmawiac teraz. On ci wytlumaczy dlaczego sedzia TK jest zwiazany tylko postanowieniami konstytucji i dlaczego ustrojodawca odroznia sedziego sadu powszechnego od sedziego TK.
  • Odpowiedz
@bigdabro: twierdzenie, ze sedzia TK ma dzialac jak zwykly sedzia to tzw niedopuszczalna wykladnia pleonastyczna. Pomijasz tresc przepisow w ten sposob, ze pozbawiasz je sensu. Nie po to ustawodawca odroznia sedziego TK od zwyklego sedziego.
  • Odpowiedz
@GordonLameman
Art. 197.
Organizację Trybunału Konstytucyjnego oraz tryb postępowania przed Trybunałem określa ustawa
Rozumiem ze to nie ważne?
Organizacja i tryb pracy nie jest określony w konstytucji wiec na czym mają się opierać sędziowie? Skoro wszystko jest określone w ustawie a konstytucja tego nie precyzuje. Nie mogę się porostu nie zgodzić z czymś co nie jest określone a tylko im się nie podoba. Polecam przeczytać art 197
  • Odpowiedz
@bigdabro: przepisy konstytucji stosuje sie bezposrednio a konstytucja jest aktem najwyzszego rzedu. Ten przepis ma charakter techniczny i jest skierowany WYLACZNIE do ustawodawcy, by okreslil jasne zasady postepowania przed TK, tak by kazdy mial wiedze jak on dziala. Adresatem normy tego przepisu jest wylacznie ustawodawca, a nie sedziowie TK.
  • Odpowiedz
@Internet_the_explorer przepisy stosuje się bezpośrednio i jeżeli 197 stosujesz bezpośrednio to nie masz racji opinia o wyłącznie technicznym znaczeniu art 197 to interpretacja która stoi w sprzeczności z jej bezpośrednim znaczeniem
  • Odpowiedz
@sin89: i ci ludzie firmują swoimi nazwiskami takie buble prawne jakie tam powstają? Wstyd dla tych ludzi, i jeszcze pozwalają by byle grażyna z fanem kotów mówiły co jest a co nie wyrokiem tk... odebrać im tytuły i zakazać pracy w zawodzie radcy prawnego/adwokata czy kim tam są.
  • Odpowiedz
Rozumiem ze to nie ważne?

Organizacja i tryb pracy nie jest określony w konstytucji wiec na czym mają się opierać sędziowie? Skoro wszystko jest określone w ustawie a konstytucja tego nie precyzuje. Nie mogę się porostu nie zgodzić z czymś co nie jest określone a tylko im się nie podoba. Polecam przeczytać art 197


@bigdabro: Mniej ważne od art. 195. Czytałeś go?
  • Odpowiedz
@bigdabro: przez bezposredniosc nalezy rozumiec to, ze dany akt mozna stosowac bezposrednio, bez powolywania sie na inne akty. Przepis art 195 stosuje sie wprost bez rozwijania jego znaczenia aktami nizszego rzedu. Dlatego nie do konca rozumiem co chciales przelazac, bo bezposredniosc nie odnosi sie do wykladni prawa. Nikt tu nie ciagoe w swoja strone, bo ona jest jedna. Inne interpretacje prowadza do absurdu
  • Odpowiedz
przepisy stosuje się bezpośrednio i jeżeli 197 stosujesz bezpośrednio to nie masz racji opinia o wyłącznie technicznym znaczeniu art 197 to interpretacja która stoi w sprzeczności z jej bezpośrednim znaczeniem


@bigdabro: Co to za bełkot?
  • Odpowiedz