Wpis z mikrobloga

zapisałem się do endokrynologa, bo chcę sprawdzić czy wszystko jest w porządku (nic u siebie nie podejrzewam) - czy wypisze mi skierowanie na badanie w takim przypadku? jeśli tak to jak takie badania się nazywają, o co pytać?

#endokrynologia #medycyna #zdrowie
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zima65: @wuut: Do wstępnego ocenu stanu tarczycy, a o taki tu chodzi, wystarczą TSH i FT4. FT3 w podstawowych badaniach to sztuka dla sztuki. W żadnym wypadku nie przeciwciała.

Skoro czujesz zmęczenie to zrobiłabym najpierw pełne badanie krwi, nie tylko morfologię.

Poza tym nie rozumiem skąd obawa że lekarz do którego pójdziesz nie będzie wiedział jakie badania zlecić? Powiedz mu tylko o swoich obawach, porozmawiaj z nim to
  • Odpowiedz
@wuut: Powiedz mu że chcesz sie przebadać, że chcesz mieć pewność że wszystko ok. Tylko to raczej kwestia badań u lekarza rodzinnego a nie endokrynologa, z tsh i ft4 wlacznie.
  • Odpowiedz
@wuut: na wynikach podaja obok norme, wiec bedziesz mogl sprawdzic czy miescisz sie w normie. Pamietaj jednak, ze norma jest stworzona i dla dwulatka i dla 99latka, wiec w zaleznosci od wieku powinienes znajdowac sie w roznym jej punkcie, ale to juz pewnie powie Ci lekarz na wizycie kontrolnej :)
  • Odpowiedz
@Wjolka: @arcctgx: super, dziękuję bardzo :)

co do NFZ to niestety, pewnie samo umówienie się stanowiłoby problem, a tutaj rano się rejestruję przez internet, przychodzę na wybraną godzinę, badania kolejnego dnia... mam nadzieję że kiedyś doczekamy się tego w służbie zdrowia na którą idzie całkiem spora część pensji
  • Odpowiedz
@wuut w teorii będziesz mógł sprawdzić czy mniej więcej się miescisz w normie ale w zależności od wieku i płci wartości prawidłowe się różnią od siebie więc najlepiej z wszelkimi wyrokami poczekać na opinię lekarza:) oczywiście życzę żeby wszystko wyszło w porządku, bo choroby tarczycy są bardzo niefajne:(
  • Odpowiedz