Wpis z mikrobloga

zapisałem się do endokrynologa, bo chcę sprawdzić czy wszystko jest w porządku (nic u siebie nie podejrzewam) - czy wypisze mi skierowanie na badanie w takim przypadku? jeśli tak to jak takie badania się nazywają, o co pytać?

#endokrynologia #medycyna #zdrowie
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wuut skoro idziesz prywatnie to zrób sobie też prywatnie przed wizytą tsh, ft3 i ft4. Od razu będziesz miał jakąś opinię lekarza już na pierwszej wizycie bo bez sensu jest pójść, zapłacić 100zł żeby lekarz tylko skierowanie na badania wypisał.
  • Odpowiedz
  • 0
@cegielka93: to jest opieka zdrowotna w moim korpo więc płace tylko miesięczną składkę... niestety nie ma u nich możliwości wykonania badań bez skierowania więc pierw muszę je dostać
  • Odpowiedz
Ale jak idziesz prywatnie na badania to nie musisz mieć skierowania - płacisz i masz. Chyba że nie chcesz płacić - wtedy sprawa jasna:)
  • Odpowiedz
@wuut: najlepiej powiedz, ze ktos w rodzinie (mama, brat, siostra) ma hashimoto i chcesz sprawdzic tez u siebie. I oprocz tsh, ft3 i ft4 powiedz, ze chcesz koniecznie skierowanie na USG tarczycy ;]
  • Odpowiedz
@wuut: oczywiście możesz mieć jakieś zaburzenia subkliniczne nie dające jeszcze objawów,ale to mało prawdopodobne , z hormonami jest raczej tak, że jak coś się popsuje to to odczujesz :p
  • Odpowiedz
@FrancesFarmer: takie jedyne problemy jakie mam i które mogłyby być jakoś związane z hormonami to częste zmęczenie i problemy z koncentracją, i to chyba na tyle, ale też jest problematyczne :D
  • Odpowiedz