Wpis z mikrobloga

Jestem żołnierzem Wojska Polskiego, po ostatnim poligonie odczuwam silny ból w kolanie. Dziś odebrałem wynik RTG i okazuje się, że mam "cechy przebytej choroby Osgooda-Schlattera".
Z ortopedą widzę się w tej sprawie dopiero w przyszłym tygodniu, ale juz czuje sie jak po ogloszeniu wyroku.
Doświadczył ktoś z was tej choroby? Przechodził ktoś przez to?

#zdrowie #medycyna i prosze tez o #mikromodlitwa
  • 19
@chams: za wiki Leczenie jest objawowe i sprowadza się do stosowania rozciągania mięśnia czworogłowego uda, chłodzenia i niesterydowych leków przeciwzapalnych. W fazie aktywnej przebudowy jądra kostnienia aktywność sportowa powinna zostać ograniczona do minimum.
@chams: Zostaw sobie stres na później. Mój różowy po jednym maratonie nie mógł nic biegać, wchodzić po schodach itp. Od razu milion możliwych chorób i urazów u siebie zdiagnozowała, ale ortopeda i fizjoterapeuta zajęli się tą nadwyrężoną nogą i w sobotę jedzie do Sobótki na Bieg Niezłomnych :)
Ale nie było sytuacji bym przez to przechodził.
Dziś juz jestem spokojniejszy, ale i tak nie mogę się doczekać wizyty u specjalisty.
PS: jak wyleczalne?
@chams: Ogólnie to choroba młodzieńcza kości piszczelowej, którą leczy się poprzez unikanie ruchów zajętą nogą, by doszło do regeneracji. Może być tak, że przeszedłeś chorobę, ale nie odczuwałeś dolegliwości bólowych lub je olewałeś i samoistnie unikałeś nadmiernych ruchów.

Twój ból kolana niekoniecznie musi wynikać z tamtej choroby.
@AGMateusz: to jest tylko diagnoza z RTG, po za tym nic innego ono nie wykazalo.
Za dzieciaka uprawialem mnostwo sportu ale bol kolana poznalem po raz pierwszy w zyciu dopiero teraz.