Wpis z mikrobloga

OK Mirki.

Za niedługo stracę nerkę, a że mirko uczy, mirko radzi, mirko słuchać nie zawadzi, tak więc uprzejmie zwracam się z prośbą o wszelkie pro tipy nie tylko jak złagodzić ból po tejże operacji ale jak odnaleźć się w stanie po, czyli wszelkie informacje na temat szukania pracy w #barnsley

Gdzie kierować pierwsze kroki? gdzie są agencje warte uwagi? jak w Barnsley wygląda sytuacja z komunikacją miejską? gdzie się wyrabia jakiś miesięczny bilet o ile takowy istnieje?

Za wszelką pomoc będę bardzo dźwięczny :) Thank You from the mountain.

#namarinwuk #emigracja #uk
  • 27
@Namarin: Tak, jest induction. Ale nie wiem kiedy dokładnie. Magazyn z ubraniami. Zależy gdzie trafisz, ale wszystko jest proste. Praca lekka, ale trzeba się nachodzić. Dobrze też rozglądać się za nową pracą, bo wyrzucają gdy nie ma pracy z dnia na dzień. W każdym razie miesiąc masz gwarantowane, że cię nie wywalą nawet jeśli nie będziesz wyrabiał norm.

Jeśli będziesz miał opcję wybrać na jaki dział chcesz iść (niestety raczej nie
@trevoz: Dzięki za informacje, rozumiem że tam trzeba CV w formie papierowej zanieść? czy istnieje opcja wysłania mailem? Na czym mniej więcej polega to induction?
@trevoz: zapisz sie na fb do grupy polacy w barnsley i obczaj posty tam niedawno ktos pytal gdzie trwaja rekrutacje.W ASOSie popracujesz max 2 miesiace i cie wyjebia ale na start jest ok bo masz normalna ilosc godzin. Jak bedziesz mial do wyboru to idz na pack a nie pick.
@Namarin: Nawet nie trzeba zanosić CV, ale to zawsze +.
W każdym razie idź tam osobiście, wtedy masz duże szanse, że Cię od razu przyjmą. Jeśli będziesz wysyłał emaile, to nic nie załatwisz ;/

Induction polega na tym, że oprowadzają przyszłych pracowników po magazynie, pokazują gdzie są toalety, krany z wodą i pokazują mniej-więcej na czym to polega. Potem masz tydzień treningu (ja miałem 4 dni po 8h). Teraz pracuję 4
@jegertilbake: Niekoniecznie wywalą. Czasem widuję ludzi, z którymi miałem induction w maju i nadal pracują. A ze stocku to nikogo nie wywalili, aczkolwiek paru ludzi już się zwolniło albo przeszło na inny dział (nie wiem czemu, bo praca na stocku jest jedną z lepszych w ASOSie)
zapisz sie na fb do grupy polacy w barnsley i obczaj posty tam niedawno ktos pytal gdzie trwaja rekrutacje.W ASOSie popracujesz max 2 miesiace i cie wyjebia ale na start jest ok bo masz normalna ilosc godzin. Jak bedziesz mial do wyboru to idz na pack a nie pick.


@jegertilbake: przestań opowiadać pierdoły pls. Pracowałem tam prawie rok czasu, 7 miesięcy na picku, najpierw 3 miesiące na agencji a potem kontrkt.
@Namarin: Z agencji masz:
Transline - szukają pracowników do słynnego Asosa, któryś mirek pewnie ogarnie bezpośredni kontakt.

Foresight - magazyn Aldi w Goldthorpe
Contact: Marie Middlehurst
Email: mmiddlehurst@foresightsolutions.co.uk
Tel: 01925452040

Concept - magazyny Morrison w Wakefield
38 Wood Street
Wakefield
WF1 2EP
Tel: 01924 339462
Fax: 01924 330969

Essential - jakieś zakłady, magazyny w okolicy
Essential Recruitment, Unit 5, Queens Court Business Centre, Regent Street, Barnsley, S70 2EG
Tel: 01226 285
@sorek: nie wiem kiedy robiles w ASOSie, ale teraz przeciez duze zwolnienia to u nich regularna sprawa. Jak zwalniaja w jednej chwili np. 200 osob to tez nie ulatwia szukania pracy, szczegolnie w miejscu gdzie jest do wyboru 5 agencji xD No, ale moze masz racje, przekonamy sie niedlugo czy ci co teraz sie zatrudniaja zostana zwolnieni.

PS Mi mowil wspolokator z tydzien temu ew troche dluzej, ze zostaly tylko popoludniowe
nie wiem kiedy robiles w ASOSie, ale teraz przeciez duze zwolnienia to u nich regularna sprawa. Jak zwalniaja w jednej chwili np. 200 osob to tez nie ulatwia szukania pracy, szczegolnie w miejscu gdzie jest do wyboru 5 agencji xD No, ale moze masz racje, przekonamy sie niedlugo czy ci co teraz sie zatrudniaja zostana zwolnieni.


@jegertilbake: sam wywaliłem 100 osób z nocnej zmiany z czego szczerze 90% i tak miało
@Namarin: I slusznie. Nie zwolnia cie po 2 miesiacach dlatego ze jest jakis okres czy #!$%@? wie co tak jak pisze sorek tylko dlatego ze po 3 miesiacach pracy przez agencje firma zgodnie z prawem powinna zrownac stawke z tymi na kontrakcie ( i chyba dac jakis kontrakt) a oni maja za duzo osob na kontrakcie wiec teraz daja ich bardzo malo.

Jak bedziesz widzial ze ALDI rekrutuje to probuj od
@jegertilbake: Na Reed wysyłam cv wszędzie gdzie uważam, że praca jest dla mnie i się nadam. Z Aldi do mnie dzwonili dzisiaj ale powiedzieli że mają na razie tylko nocne zmiany a to był mój jedyny priorytet by nie pracować w nocy (piekarz here, przepracowałem 6 lat na nocach i mam dość) więc jak zaczną rekrutację na dzień to mają dzwonić (oczywiście sam się będę przypominał a nie czekał na telefon).
@Namarin: autobusem na 6, ale w niedziele nie ma i trzeba albo z kims albo taksowka, mysle, zeby sie przeprowadzic albo kupic cos do poruszania normalnego bo takie jezdzenie jest #!$%@? i lazenie jak podludz na te autobusy szczegolnie jak sie mialo auto w Polsce xD
@Namarin: A jak nie masz transportu to na noc i tak bys stad nie dojechal, ale na nocach masz chyba 9.40 na start. ALDI to chyba jedyna firma, ze nie placi w takiej gownopracy tych 6.50 - 7.45/h tylko na dniach jest 8.20 a po 3 miesiacach 9.40. Normy tez sa ludzkie, bo po 2-3 tyg sie je wyrabia a masz na to 3 miesiace. Z tym, ze praca jest obecnie
@jegertilbake: właśnie to tej babce powiedziałem, że ja bardzo chętnie ale jedyną przeszkodą jest brak transportu na nocne zmiany. Stawka faktycznie przyjemna. 250 to ja zarabiałem tygodniowo w Toyocie w Nottingham za 8 godzin dziennie.