Wpis z mikrobloga

Mirki mam do Was pytanie, przeszło miesiąc temu na #allegro zakupiłem buty. Przyznam, że nieświadom (szczerze) naciąłem się na chińszczyznę (dowiedziałem się o tym kiedy zacząłem pisać i dzwonić do sprzedawcy co jest grane, bo mija 2 tydzień a ja nie otrzymałem obuwia). Zostałem uspokojony, że bla bla wysyłka trwa, do 30 dni, numer listu przewozowego mogę sprawdzać i będzie dobrze. Dzisiaj mija już półtorej miesiąca dlatego nie mogąc się dodzwonić #!$%@?łem sprzedawce w mailu, że sprawę zgłoszę na policję, bo lecą w kulki na co otrzymałem odpowiedź:

Firma odpowiedzialna za wysyłkę towaru która pobrała pieniądze za aukcje tj. REMA TRADE PATRYK SAWICKI nie wysłała towaru do klientów ani zwrotu pieniędzy. Mam z ta firma umowę pośrednictwa ci za tym idzie na podstawie umowy pośrednictwa uzyczylam swojego allegro. Wobec tej firmy zgłosiłam sprawę o oszustwo.


Poniżej potwierdzenie policji.

Od: Adrian Twardak/WR/Policja
Do: animaxam@gmail.com
Data: 2016-08-04 21:10
Temat: kontakt - policja

Witam,

prowadzę postępowanie karne z Pani zawiadomienia, dotyczące oszustwa na Pani szkodę. Proszę o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu 71 340 39 50 i na adres poczty elektronicznej z którego otrzymała Pani tą wiadomość.

Pozdrawiam, Adrian Twardak

Na bieżąco zgłaszam policji osoby poszkodowane które będą wyzwanie na komisariat celem złożenia zeznan.

Anna Markowska

No i mam pytanie, czy coś więcej mogę zrobić w tej sprawie? Czy w ogóle legalne jest takie pośredniczenie komuś konta allegro? Czy mam prawo dokonując przelewu na nr. bankowy z aukcji domagać się zwrotu pieniędzy teraz, czy muszę czekać na jakieś postępowania policji i mam siedzieć z założonymi rękami?

Tl;Dr ! kupiłem buty na allegro, mija 45 dzień i nadal ich nie mam. Sprzedawca odpisuje, że pośrednik nie wysłał butów, sprawę zgłosił na policję. Ja chce kasę od niego i w dupie mam jego pośredników.

#prawo #pomocy
  • 12
No i mam pytanie, czy coś więcej mogę zrobić w tej sprawie?


@thisismaddnes: Czekać na zwrot kasy, jak policja przyciśnie gościa.

Czy w ogóle legalne jest takie pośredniczenie komuś konta allegro?

Nie, i ten, który użyczył konta dostanie po dupie - stary wałek.

Czy mam prawo dokonując przelewu na nr. bankowy z aukcji domagać się zwrotu pieniędzy teraz

Tak, nie interesuje Cię kto, komu, kiedy i na jakich warunkach użyczył konta.
@prawdziwek: Też tak pomyślałem, bo ten jej "dowód", że sprawę zgłosiła na policji to jest zwykła napisana na klawiaturze treść rzekomego maila do policji. Samemu mogła napisać te kilka zdań, podpisać, prokurator Dziura w dupie itd. Nie wiem tylko w jakiej formie mogę zażądać dowodu, że taka korespondencja z policją w ogóle miała miejsce?
@prawdziwek: @semperfidelis: na razie tak jej napisałem

Proszę panią, jeżeli do końca tego tygodnia nie otrzymam zwrotu pieniędzy skorzystam z Pomocy Ochrony Kupujących na allegro, opiszę tam całe zdarzenie, jak również udam się na policję i zgłoszę zawiadomienie o próbie popełnienia przestępstwa. Mnie kompletnie nie interesuje komu pani użycza swojego konta (co jest zresztą z tego co się orientuję zabronione przez allegro), kto jest pani pośrednikiem i czy pani szyje
Firma Rema Trade Sp zo.o. to oszuści nie mają siedziby we Wrocławiu to fikcja. Ali Ali Mattash Ahmed Hasan posiada druga firme Safome Sp zo.o. w Warszawie ul. Obrzeżna 5, gdzie ukrywają swój nr NIP co dowiedziałam sie z KRS-u. Mam przez nich zawieszone konto na Allegro. Uważajcie