Wpis z mikrobloga

@Jewpacabraa: aha, czyli jeśli robiła tak moja babcia, to można tak robić? Dzięki, nie wiedziałam. Masa rzeczy kiedyś była uważana za normalną, a teraz jest wręcz piętnowana (warto wiedzieć). A "genetycznego #!$%@?" to już nawet nie skomentuję.
  • Odpowiedz
@Shatter: wystarczy wyjaśnić sytuację i powinni przyjąć, przynajmniej tak jest "u mnie". Takiemu zwierzakowi szukają domu stałego albo tymczasowego, na małe zazwyczaj jest dużo chętnych i szybko znajdują dom ;) Jeśli się zdarzy, że schronisko będzie przepełnione (często tak jest o tej porze roku), to mogą cię poprosić o przechowanie tych zwierząt do czasu znalezienia jakiegoś domu. Niektóre schroniska pomagają finansowo ze sterylizacją.
  • Odpowiedz
Póki są ślepe nie są jeszcze niczego świadome


@Dave987654321: #shitwykopsays

@Shatter: Akurat koty - jak są wychodzące - najlepiej działają gdy są w większej ilości w kupie. Jak tych kociąt nie jest jakaś zawrotna ilość (dobrze zrozumiałem, że Twoja kotka urodziła dwa?) to po prostu można je sobie zostawić (ale wysterylizować całe towarzystwo), problemu będzie niewiele więcej jak z jednym kotem, a radości będzie masa.
  • Odpowiedz
@Shatter: Co do sterylizacji po pierwszej cieczce to nie jestem pewien, ale chyba mit. Zazwyczaj sterylizuje się kotki młode, właśnie w okolicy pierwszej rui, więc może stąd się wziął... W niektórych gminach można dostać dofinansowanie na sterylizację kotów, czasem jakieś organizacje prozwierzęce organizują darmowe akcje sterylizacyjne, albo dają namiary na zaprzyjaźnionych weterynarzy robiących to taniej.

Z jedzeniem to zależy, czym się koty żywi, ale z rozrabianiem jest mniej problemu -
  • Odpowiedz
@KurtMeyer: pamietam jak moj ukochany piesek urodził 3 martwe szczeniaczki ( rodziła cesarka, bo były za duże) niestety wszystkie sie podusiły bo wet za późno przyjechał. :( smutno tez patrzeć w momencie wydawania ich, jak suka sie nie moze ich doliczyć i szuka maluchów, patrzy pytającym wzrokiem etc :( ale za to ta radość jak biegają po całym domu, obawiają buty, zjedzą wszytko co upadnie i pachną szczeniaczkami rekompensowała wszystko!
  • Odpowiedz