Wpis z mikrobloga

Część z was zapewne słyszała o sytuacji w której w #szczecin policjant postrzelił śmiertelnie 22 letniego mężczyznę, który najpierw nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a później próbował rozjechać policjanta. Dla tych co nie słyszeli link w spojlerze. Przeciwko policjantowi ma być wszczęte śledztwo. Jak w tym kraju policja ma być szanowana i ma wzbudzać respekt kiedy funkcjonariusz nawet nie może się bronić, za to bandyci mogą wszystko. Coś tu chyba jest nie tak.

#gorzkiezale #boldupy #oswiadczenie

rydz14_09 - Część z was zapewne słyszała o sytuacji w której w #szczecin policjant po...

źródło: comment_ibikRUgbBi0eIRcMZfximgGz3krwHEl4.jpg

Pobierz
  • 37
  • Odpowiedz
@Krupier:
Prokuratura wszczęła śledztwo ws. przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez policjanta w związku z interwencją, w wyniku której od rany postrzałowej zmarł kierowca samochodu - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Małgorzata Wojciechowicz.

Wydaje mi się że jest to równoznaczne z wszczęciem śledztwa przeciwko policjantowi.
  • Odpowiedz
@rydz14_09: Tego samego zdania jestem co ty, natomiast jakby policjant nie zareagował i urządziłby sobie rajd po mieście, w którym zginęłyby osoby, to byłyby pytania gdzie była policja i czemu nie było z ich strony żadnej reakcji... chore państwo
  • Odpowiedz
@plusbear: Samo to że policjant będzie musiał coś wyjaśniać powoduje to że policjant będzie się kilka razy zastanawiał zanim będzie się bronił, a wtedy może być za późno.
  • Odpowiedz
@Inkwizycja: Z relacji wynika że próbował potrącić policjanta: "Gdy doszło do bezpośredniego zagrożenia zdrowia i życia funkcjonariusza, policjant oddał strzał w kierunku pojazdu - powiedział rzecznik KGP. " Nie ma tutaj żadnej informacji o tym że chłop już uciekał. Może wiesz lepiej, dlatego podeślij link gdzie to jest napisane.
  • Odpowiedz
@rydz14_09: Ale to chyba logiczne, skoro najpierw go potrącił i jechał dalej to chyba nie do tyłu? Policjant nim się ogarnął to na bank pojazd już się oddalał. Przecież nie teleportował się przed furę.
  • Odpowiedz
@Inkwizycja: Mógł być w ślepym zaułku, wtedy zawrócił i zaczął jechać w kierunku policjanta. Jednak przyznaję Ci rację że jest tutaj pewna sprzeczność, pomiędzy tym co ja przytoczyłem oraz tym co Ty przytoczyłeś. Z drugiej strony w USA policjant bez ostrzeżenia strzeliłby do gościa podczas próby potrącenia. Tak powinno być też u nas.
  • Odpowiedz
@rydz14_09: To polna droga, raczej bez zaułków. WW wszystko wyjaśni i wtedy będziemy wiedzieć. Co do pozostałych kwestii, uprawnienia policjanta w USA a w Polsce to niebo a ziemia. Chociaż i tak chyba, trochę się w Polsce poprawiło pod tym względem.
  • Odpowiedz
@rydz14_09 jak wytłumaczysz, że ten sam policjant w przeszłości miał już taka sama sytuacje, tylko wtedy nie zabił, a postrzelil. Jaki zbieg okoliczności. Jakiś ziomek tego lebka się wypowiadał.

Ja to widzę tak, że lepek miał jakieś zielsko, wg zeznań jego kolegi czaili się na niego od kilku dni, cała sytuacja była pod lasem podobno. Nie chciał się zatrzymać mimo próśb policjanta, a ten poczuł władze, celowal, ten dalej nie ustępowal
  • Odpowiedz
@rydz14_09: przecież na zdjęciu to wygląda na jakiś las albo pole? kontrola policyjna w lesie? funkcjonariusz który miał już podobna akcje? Ile razy słyszy się aby policja użyła broni? 3 razy w roku? i akurat dwa razy padło na tego samego psa? Nie mówię że źle zrobił, ale jest trochę kwestii do wyjaśnienia...
A może pies kręcił jakieś wałki na boku i młody wiedział o tym albo nie chciał wejść
  • Odpowiedz
@rydz14_09: Ty już wydałeś wyrok, nie znasz szczegółów, przeczytałeś w internecie strzępki wyjaśnień jednej strony i juz wszystko wiesz. Tak sie składa, że znam środowisko policyjne i wiem, ze wśród nich tez trafiają się psychole. Ludzie, którzy trafiają do policji przez kompleksy i pozniej leczą je w kontakcie z obywatelami. Jeden wystawia mandaty za pierdoły, drugi się pastwi nad przesłuchiwanymi, a trzeci byc moze prowokuje sytuacje, w których moze sobie
  • Odpowiedz