Wpis z mikrobloga

http://www.wykop.pl/link/3311163/pluzanski-pozwiemy-zelta-za-szkalowanie-zolnierzy-wykletych/

Polska "prawica" jak zawsze w formie. Wolność słowa ma być tylko gdy bluzga się ludzi innej rasy czy orientacji politycznej, c'nie?

Kolegom z #libertarianizm przypominam: "lewak" jest mniej groźny dla wolności, bo jego można nawet przekonać. "Prawica" jest za to na ciągłej wojnie...

#neuropa #bekazprawakow #bekaznarodowcow
  • 19
@joyko:

ale wiesz, że miecz, którego używasz, ma dwa ostrza? Równie dobrze, ktoś z prawej strony, może teraz napisać o bólu dupy lewicy, która tak bardzo walczy o odpowiedzialność za swoje słowa, ale tylko w wybiórczych przypadkach (tj atakowaniu biednych imigrantów)


Wiem. I jako gość który stawia temat wolności (w tym wolności słowa) pryncypialnie, nie nakręcam się kagańcami lewicowymi. Mówiąc prościej: dla mnie najpiękniejszym stanem jest prawdziwa wolność bez ogródek. Obawiam
"lewak" jest mniej groźny dla wolności, bo jego można nawet przekonać. "Prawica" jest za to na ciągłej wojnie...


@bygsyti: Przypominam, że największe totalitarne systemy w historii były projektami lewicowymi.
Poza tym jako prawicowiec muszę powiedzieć, że nie lubię takiego generalizowania. Neuropie bym na to nie zwracał uwagi, bo to bez sensu, ale Tobie chyba mogę. Prawica z narodowym skrzywieniem to tylko jeden z jej nurtów. Tak jak Tobie (mi zresztą też)
@flamel:

Przypominam, że największe totalitarne systemy w historii były projektami lewicowymi.


Myślę że nawet przy najgorszej woli nie dam rady obarczyć nowoczesnej lewicy Zachodniej (polska to grząski grunt) winą za gułagi, wielkie głody itp. Nie sądzę też że ci ludzie tego chcą... ogólnie to chyba zrobię jakiś większy wpis i zawołam.

Spoiler: będzie o tym że jako libertarianin pierwszym co odrzucam jest polska "prawica".

Coś jak sequel do tego:
http://www.wykop.pl/wpis/18845523/dlaczego-jako-libertarianin-najbardziej-boje-sie-n/

A
@bygsyti:

Myślę że nawet przy najgorszej woli nie dam rady obarczyć nowoczesnej lewicy Zachodniej (polska to grząski grunt) winą za gułagi, wielkie głody itp.


Też nie zamierzam tego robić. Chciałem tylko uściślić terminologię. Bądź co bądź największy terror wprowadzała zawsze lewica, więc Twoja teza w świetle historii upada.
Podkreślam, że dziś też boję się narodowców, choć nie bardziej niż Razem. Za tamten swój tekst masz zresztą ode mnie plusa.

Wołaj jak
@joyko:

Zrównywanie obu przypadków to jakaś #!$%@? paranoja.

nie chcę tu stawać w roli adwokata lewicy bo za stary jestem aby się utożsamiać z takim podziałem i zając którąś stronę barykady, po prostu staram się jakoś obiektywnie na to spojrzeć. bronisz człowieka bliższego ci ideowo, ktoś inny może bronic Che i tez znajdzie argumenty potwierdzające, że nie miał wyjścia aby nie używać przemocy np. sytuacja w kraju i chęć jej zmiany
@nie_tak_szybko:

np. naziści gospodarczo owszem byli bliżej lewicy, ale obyczajowo i światopoglądowo to mogliby sobie chyba podać sztamę z wieloma dzisiejszymi konserwatystami


Chyba trochę demonizujesz. Najwięcej szumu na Wykopie jest oczywiście wokół Ruchu Narodowego, który nie ma poparcia nawet 1%, więc to typowy margines. Stawianie dresów jako typowych konserwatystów to nadużycie.

Dla mnie większym zagrożeniem jest pojawienie się ostatnio na lewicy partii neomarksistowskiej, której przedstawicielka wprost głosi, że nie ma czegoś