Wpis z mikrobloga

Tak mi się przypomniała sytuacja z mój #rozowypasek na stacji benzynowej. Podjeżdżamy na stację Auchan pod dystrybutor kiedy dziewczyna informuje mnie, że podjechałem pod zły dystrybutor bo nie ma w nim benzyny. Ja cały w szoku pytam o co chodzi, nawet wychodzę z samochodu i sprawdzam czy jestem taki ślepy, że nie zauważyłem informacji o braku benzyny. Wracam do auta bo ciągle nic nie widzę, i pytam skąd ona wie, że nie ma benzyny bo ja nic nie widzę.

Odpowiedź zwaliła mnie z nóg, do dzisiaj nie wierze:


#logikarozowychpaskow #heheszki #truestory# #samochody
  • 28
  • Odpowiedz
@wonsz_smieszek: moze byc np. na wlewie napisane, albo gdzies w jego okolicach. Albo predkosciomierz - diesle nie lubia wysokich obrotow, wiec ich obrotomierz bedzie inaczej wyskalowany, niz w aucie na benzyne
  • Odpowiedz
@Viarus_: no tak, te bardziej oczywiste wersje, że jeszcze na wlewie czy klapce jest napisane, to wiadomo. Obrotomierz faktycznie niezły pomysł. Ale w sumie trochę strach, bo jak klientowi nie to zatankujesz (o ile np. Ty lejesz), to pewnie afera. Zresztą jak tylko doradzisz, ale się pomylisz, to pewnie tez klien(ka) zrobi dym :)
  • Odpowiedz
@wonsz_smieszek: to jeszcze inaczej. Jak bedziesz kiedys na stacji, to wez do jednej reki pistolet od diesla, a do drugiej pistolet od benzyny - musialbys sie bardzo postarac, zeby zalac benzyne olejem napedowym
  • Odpowiedz
@Viarus_: tylko dla rozrywki pytam jak można rozpoznać szybko i z dużą pewnością paliwo, a pewnie wprawę masz :)

No i nie zawsze trzeba się starać, żeby zalać benzynę ON. Mi się kiedyś udało w zamyśleniu parę litrów zatankować - nie każde auto ma zabezpieczenie :) Zresztą większy problem jest w drugą stronę - wlewając benzynę do diesla można sobie narobić problemów :)
  • Odpowiedz
@frotek: Tak między Bogiem a prawdą to benzyny ołowiowej nie można kupić od jakichś 20 lat, więc ciągłe informowanie że nie ma ołowiu zdaje się trochę bezsensowne. Może czas na zmianę symbolu benzyny?


@blueray: juz, tak, wszyscy pędzą zmieniać miliony znaczków w milionach miejsc bo coś sie jakiemuś noname wykopkowi przyśniło
  • Odpowiedz