Wpis z mikrobloga

Słucham właśnie wiadomości w radio i #!$%@? jasna mnie zalała. Wielce pokrzywdzeni jak zwykle rowerzyści płaczą, że rolkarze na ścieżkach to jest zakała i stwarzają niebezpieczeństwo i hurr durr #!$%@?ć ich ze ścieżek. Mandaty i najlepiej kara więzienia. Słyszałem, że w okolicach lotniska już policja dość mocno pilnuje, żeby na rolkach nie jeździć.

#!$%@?, uwielbiam jeździć na rolkach, jeżdżę na nich do pracy (Armii Krajowej i Krakowska we #wroclaw, kto jeździ ten wie jak tam się fajnie jedzie) i teraz za tę chwilę przyjemności będę płacił mandaty. Bo szanownemu panu rowerzyście przeszkadza, że musi mnie ominąć, co dla niego jest jak splunięcie.

Wyjebmy w kosmos pieszych, rolkarzy. Samochody też wyjebmy z ulic, bo przecież królowie szos muszą się przemieszczać.

I ja rozumiem, że ścieżka rowerowa to nie jest najodpowiedniejsze miejsce do jazdy rolkami, ale tak naprawdę to jest jedyne miejsce w którym da się jechać. Jeżeli ktoś się nie zgadza, to proponuję ubrać rolki i przejechać się po kostce, albo nawet takim nierównym kamyczkowym asfalcie. Przyjemność w #!$%@?, abgymnic nie potrzebny.

A masa krytyczna to już w ogóle jest rak. Ale to poza tematem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#rolki #zalesie ##!$%@? #polskiedrogi #prawo
  • 132
  • Odpowiedz
  • 400
@burzovsky Ominięcie kogoś to nie problem. Problemem jest to, że rolkarze często jeżdżą tak, że ciężko ich wyprzedzic. Słuchawki na uszach, jazda od lewej do prawej i wymachy rękami. Nie wadzi mi ktoś na ddr o ile zwraca uwagę na otoczenie. A niestety nie zawsze tak jest.
  • Odpowiedz
  • 11
@robsosl Rowerem można jechać ulicą, o ile nie ma ddr. Ale to fakt, tez nie lubię tych, którzy jeżdżą bez zwracania uwagi na przepisy, świata itp.
  • Odpowiedz
  • 10
@burzovsky A gdzie napisalam, że mają nie jeździć po ddr? Wystarczy zwracać uwagę i nie utrudniac przejazdu rowerom stylem jazdy, o jakim wspomnialam.
  • Odpowiedz
@gaska: Ale w tej chwili polskie prawo uniemożliwia rolkarzom jazdę po ddr... ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@void1984: Dlatego rowerzysta mijając rolkarza powinien zachować szczególną ostrożność, podobnie jak kierowcy samochodów zobligowani są do zachowania jej przy wyprzedzaniu rowerzysty.

I nie bronię tu rolkarzy, bo nie raz widzę jak jedzie taki debil ze słuchawkami na uszach i od lewej do prawej. Po prostu mi, jako osobie która jedzie
  • Odpowiedz
@gaska: Już nie uogólniajmy. Tylko zauważ, że wpadając pod rower jeżdżąc na rolkach nie stanie Ci się aż tak wielka krzywda jak rowerzysta wpadający pod samochód.
  • Odpowiedz
Dlatego rowerzysta mijając rolkarza powinien zachować szczególną ostrożność, podobnie jak kierowcy samochodów zobligowani są do zachowania jej przy wyprzedzaniu rowerzysty.

@burzovsky: Nawet zachowując, można się zaskoczyć jeśli gościu bez sygnalizowania manewru zatacza się nagle metr w prawo czy w lewo.
  • Odpowiedz
@burzovsky Rolkarz zajmuje na drodze rowerowej 1,5 razy więcej niż rower. Jak jest wąska droga, to muszę zwolnić i wyprzedzic po trawie. Nikt im nie broni jeździć, ale jak ich się zrobi więcej, to jeżdżenie rowerem po drodze rowerowej będzie hardcorowe. Btw moim zdaniem powinno się jeździć na rolkach po chodnikach, które zawsze są przy drodze rowerowej.
  • Odpowiedz