Wpis z mikrobloga

Chcialbym zaczac kurs na kat A. Stad mam dwa pytanka

1. Jakie elementy stroju nalezy miec wlasne? (Zakladam ze OSK zapewnia kask). Jakies specjalne wymogi co do butow, czy adidaski z bazaru przynajmniej na poczatek wystarcza?
2. Czy jak ma sie juz kat B. to trzeba jeszcze raz robic badania lekarskie?
3. Jeszcze raz trzeba isc do Starostwa i robic jakies dziwne profile kandydatow na kierowce?
4. Ile godzin jazdy obejmuje kurs. 30h tak jak na kat.B?
#motocykle #prawojazdy
  • 37
  • Odpowiedz
  • 1
@Kowix 1. w zależności od osk. w większości podstawowr ochraniacze dostaniesz. rekawice musisz miec swoje no i buty za kostkę, bo to obowiązek na egzaminie.
  • Odpowiedz
@Stitch: Z tego co wiem, z własnego doświadczenia to nie trzeba butów za kostkę, mogą być zwykłe adidaski.
Reg word rzeszów
1 zapewnienie przez osobę egzaminowaną odpowiedniego stroju ochronnego:
-wiązanego obuwia na płaskiej podeszwie,
-spodni z długimi nogawkami,
-kurtki z długimi rękawami zapinanej na suwak, guziki lub zatrzaski,
-rękawic zakrywających całe dłonie;
  • Odpowiedz
  • 1
@morfeuszNo1 w WORD nie zostaniesz dopuszczony do egzaminu bez butow za kostke.

w OSK od instruktora zależy, ale imo lepiej dla świezaka jak sie bedzie uczył w butach, bo boga inaczej pracuje i odczucia sa inne
  • Odpowiedz
@Kowix: Tak jak już kolega @Stitch zauważył zmieniły się reguły przeprowadzania. Sam zacząłem niedawno kurs i pytałem o obuwie to właśnie można już bez problemu w adidasach. :)
@morfeuszNo1: Jak słyszałem od gościa co pracuje w Wordzie to nie zwracają na obuwie uwagi, dopóki ktoś by nie wyskoczył z jakimiś klapkami czy sandałami. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@rzadzu_
@gaily
@morfeuszNo1
jakos 4 lata do tylu zeby zdawac w motocyklowych w niektorych przypadkach trzeba bylo sznurowke w okol obwiazac dla picu zeby sie nikt nie doczepil z góry. taka ciekawostka. Bo musial byc sznurowany koniecznie
  • Odpowiedz
@rzadzu_: O widzisz.
W skrócie
3) zapewnienie przez osobę egzaminowaną w zakresie prawa jazdy kategorii AM, A1, A2 lub A odpowiedniego stroju
ochronnego w postaci:
a) obuwia pełnego, zakrywającego stopę, wiązanego lub zapinanego na klamry, rzepy lub zatrzaski lub obuwia typu
motocyklowego,
b) spodni z długimi nogawkami,
c) kurtki z długimi rękawami zapinanej na suwak, guziki lub zatrzaski,
d) rękawic zakrywających całe dłonie;
  • Odpowiedz