Wpis z mikrobloga

Chcialbym zaczac kurs na kat A. Stad mam dwa pytanka

1. Jakie elementy stroju nalezy miec wlasne? (Zakladam ze OSK zapewnia kask). Jakies specjalne wymogi co do butow, czy adidaski z bazaru przynajmniej na poczatek wystarcza?
2. Czy jak ma sie juz kat B. to trzeba jeszcze raz robic badania lekarskie?
3. Jeszcze raz trzeba isc do Starostwa i robic jakies dziwne profile kandydatow na kierowce?
4. Ile godzin jazdy obejmuje kurs. 30h tak jak na kat.B?
#motocykle #prawojazdy
  • 37
  • Odpowiedz
@gaily: Rękawica to rękawica, kompletnie bez sensu ale tak już wyglądają u nas przepisy. I tak dobrze że zmienili ten zapis dotyczący butów bo absurdem było że nie można było zdawać w butach typowo motocyklowych bez kombinowania z jakimiś sznurówkami.
  • Odpowiedz
  • 1
@Kowix: 1. Najlepiej jest mieć wszystko swoje bo wiadomo jak to po kimś się nosi .
Jeżeli dobre osk to dają wszystko prócz spodni i butów bynajmniej tam gdzie ja robię tak jest.
Co do butów to wyjaśnię wszystkim ze do lutego tego roku trzeba było mieć sznurowane buty. Od lutego można mieć buty motocyklowe na zamek np.
2. Tak trzeba robić badania.
3. Tak trzeba iść do starostwa. I najważniejsze
  • Odpowiedz
@Kowix: Jak robiłeś B to niekoniecznie musisz robić badania jeszcze raz. Zależy co lekarz ci zaznaczył, czy samo B czy może poleciał po całej linijce (AM A1 A2 A B i coś tam jeszcze). Jak nie pamiętasz to jedz do starostwa i się spytaj czy masz ważne orzeczenie lekarskie na kat. A. Jak nie to niestety musisz robić nowe.
  • Odpowiedz
  • 0
@pisak17
ale B masz oddzielnie.
bo masz rubryke B1/ B/ B+E
i AM/A1/ A2/ A

jak sie nie prosi to nie zaznaczają dwóch, a często i licza x2

@Drail teraz juz nie, wcześniej były.
  • Odpowiedz
@Stitch: Masz dwie rubryki. W jednej jest od AM do B+E, a w drugiej te C, D itd. Wiem, bo robię właśnie kurs i sam się pytałem czy muszę ponownie robić badania. Niestety miałem zaznaczone tylko B, więc musiałem robić, a teraz lekarz zaznaczył mi całą rubrykę.
  • Odpowiedz
@Stitch: No to ja mam inaczej. Jeszcze przed kursem pamiętam jak instruktor, u którego się zapisywałem mówił mi żebym przejechał się do urzędu i spytał czy przypadkiem lekarz mi nie zaznaczył całej rubryki żebym niepotrzebnie nie płacił.
  • Odpowiedz
@pisak17: @Stitch: Może to zależy od lekarza czy coś. Ja mam badania z 2013 i z 2015 pod D i na obu mam 2 rubryczki. Powiem więcej w badaniach z 2013 lekarz mi zakreślił tylko B w danym wierszu i resztę wykreślił a babka w WK stwierdziła mimo tego że nie muszę robić badań. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz