Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
ehh czemu ja nie moglem zostac kucem tzn. programista

teraz na glownej przeczytalem artykul o 18 latku ktory pracuje na 2 etatach bo robi jakies papieze na kiju zwiazane z programowaniem. ja jestem 26 latkiem po magisterce, finanse i rachunkowosc, juz w czasie studiow pomiajjac ze ciezko pracowalem i sie doksztalcalem (np. wkuwalem dodatkowe jezyki, obecnie polski+angielski+niemiecki+francuski here), to i tak skonczylem w korpo za 3000 na miesiac. to i tak jest niezle bo znam ludzi co po moim kierunku za 1500 pracuja jako ksiegowi ktorzy musza wiecznie na darmowe nadgodziny zostawac XD to jest dramat #!$%@? .

albo patrzcie na takiego fojera co na bali sobie zyje, pracuje zdalnie w jakims korpo ktorego pewnie nigdy na oczy nie widzial ale zdalnie zarabia miesiecznie wiecej niz ja kuzwa przez pol roku, rucha jak leci panienki na bali, mieszka w eleganckich apartamentach, zyje jak krol zycia. a ja? jak to pan stonoga powiedzial, robota w korporacji i karta z debetem... to jest moj majestat, moja godnosc... i w sumie naprawde czuje sie ze te 3k na miesiac to jakbym w polsce boga za nogi zlapal. a i tak to jest malo kuzwa...

teraz jest raczej za pozno na "przebranzowanie" sie, ehh

#programowanie #pracbaza #gorzkiezale

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Po co to?
Dzięki temu narzędziu możesz dodać wpis pozostając anonimowym.
  • 39
@AnonimoweMirkoWyznania: Wybacz, ale masz mentalność #!$%@?.
Jeśli po fir zarabiasz 3k i nie widzisz przyszłości, to programując zarobiłbyś niewiele więcej.

To, że Fojer zarabia ile zarabia nie wynika z tego, że jest tylko programisto, ale ma wysokie zdolności interpersonalne, ma pasje (albo miał), ciężko pracował i tyle. No i wyszedł poza pewne schematy.

Takiego czegoś uczy się od dziecka. Zawód by cię nie zmienił
op: @sokytsinolop: a ja ciezko nie pracowalem?
- nauka na studiach - prawdziwa nauka, w dodatku bylem w kolach naukowych. zadne tam "pan da 3 :))"
- nauka jezykow
- zaczynanie kariery zawodowej juz od studiow, zaczynajac od gownostazow i bezplatnych praktyk

Moze to po prostu gownomiasto here bo mieszkam w Toruniu... w takiej warszawie czy wroclawiu moze lepiej bym zarabial ale z kolei cena mieszkan by mnie wykonczyla

@
PodgnityMichał: W Polsce jak się nie jest z IT to jest z reguły kiszka. Ostatnio było AMA z gościem mieszkającym w Holandii. W ciągu 2 lat doszedł do pensji 2100 euro net. Co prawda podobnież dalej nie da rady iść, ale zobacz jaka jest siła nabywcza jego pensji. A gość jest typowym "robolem" i stawia jakieś rusztowania.
Jak chcesz fajnie żyć a nie jesteś z IT to lepiej wyjechać i doskonalić
@MisterWolf tyam, #!$%@?. Bo ukonczyl wyzsza szkole niczego, ktora konczy kazdy kto do niej chodzi... Dostanie awans z mlodszego ksiegowego na starszego i 300zl podwyzki :-) jeszcze do tego jakas tam odpowiedzialność (w sumie kierowca duzych aut to tez odpowoedzialna robota)

Po za tym to nie jedyne co potrafię, wiec o mnie sie nie martw.
@wezsepigulke: No a czy mówiłem o Wyższej Szkole Mieszania Bigosu? Na prawdę są w tym kraju perspektywiczne kierunki, są tez ludzie, którzy po średnim kierunku są w stanie się nieźle ogarnąć. Są też firmy w których bez kwitu nie zatrudniają. Chodzi mi o to, że nie powinno sie uogolniac, nawet w kontekście fatalnej kondycji szkolnictwa wyzszego.
@MisterWolf ja nie twierdzę ze kiedykolwiek osiagne to co wybitny prawnik czy lekarz, ale z cala odpowiedzialnością stwierdzam, ze 90% ludzi z wyzszym wykształceniem to jakas pomyłka i bedzie siedziec w gownorobocie w gownokorpo za gownopieniadze. Awans raz na jakis czas za #!$%@? kolegi albo obrobienie fujary prezesowi.
@AnonimoweMirkoWyznania: Ale zdajesz sobie sprawę, że nie każdy po programowaniu zostaje nowym Billem Gatsem? To, że jakiś łeb mając 18 lat dostał taką robotę nie oznacza, że dostaję ją nawet 1 na 100. Zresztą po samym wpisie widać, że gość jest nieprzeciętny.
@AnonimoweMirkoWyznania: Masz rację. Świat jest strasznie niesprawiedliwy i nic nie możesz z tym zrobić. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Masz już 26 lat. Jesteś za stary na cokolwiek. Możesz tylko żyć w tej swojej starej, szarej rzeczywistości, bo przecież nic w życiu nie zależy od Ciebie. Nic nie możesz zmienić. Nie masz na nic wpływu, bo

@AnonimoweMirkoWyznania: Jesteś po finansach i rachunkowości i zarabiasz takie grosze? xD No jakoś nie widzę tego jak się uczyłeś, bo większość moich znajomych będących jeszcze na studiach zarabia więcej. (chyba, że mieszkasz w małym miasteczku. Wtedy takie wykształcenie rzeczywiście nic nie daje)
@AnonimoweMirkoWyznania: Mam dla Ciebie bardzo proste rozwiązanie - zmień pracę !. Zawsze mnie zastanawiało dlaczego ludzie tracą czas i energię na pracę, która im się nie podoba. Twoje wykształcenie nie może określać tego co będziesz robił przes resztę życia. Ja nie mam studiów i nie przeszkadzało mi to zarabiać grubo powyżej średniej i to nie w jednej branży. Sprzedawałem plany taryfowe TP SA, reklamy w yellowpages, leki, karty kredytowe, odszkodowania (najgorszy