Wpis z mikrobloga

Mirki mam problem z zainstalowaniem Debiana stretch. Męczę się z tym od wczoraj. Ale od początku chciałem zainstalować Debiana bo już bardzo dawno z niego nie korzystałem(ostatni mój Debian to lenny) i na początek wyskakuje mi, że nie ma sterownika do sieciowki ale to bez problemu pobrałem pakiet realteka i wyciągnąłem z niego plik, potem idzie wszystko gładko i... zatrzymuje się na Wybierz i zainstaluj oprogramowanie nie da się tego kroku przejść w konsoli wyskakuje takie cos:
menu item apt-setup-udeb succeeded but requested to be left unconfigured i więcej jakiś error ów nie widzę. Próbowałem to wygooglac ale znalazłem tylko, że jest jakiś bug z tym ale nie mogłem znaleźć żadnego rozwiązania :(. Płyta MSI B85-G43 procek Xeon 1231v2. #debian #linux #informatyka
Pobierz M.....h - Mirki mam problem z zainstalowaniem Debiana stretch. Męczę się z tym od wcz...
źródło: comment_nmrZ8vSfkFl2UjmbfHz3itFajuhU7qo4.jpg
  • 16
@gaim to jest instalator sieciowy @fervi nic nie wybieram bo nie mogę wejść w tą opcję jakie pakiety itp wybrać @Dorrek nagrywalem na dwa pendrivy dwa obrazy jeden dzienny a drugi normalny ze stretcha ale zaraz spróbuję instalować po angielsku tylko najpierw jadę do maca bo zglodnialem #wykopjointclub :D
@MrVanosh: Instalowalem debiana na roznych sprzetach, starych i nowych, laptopach i dektopach. Jesli mialem blad instalacji (pomijajac kwestie UEFI, poruszona wyzej), to bylo z wyniku zlego obrazu. Przy anglojezycznych, oficjalnych pakietach, problow chyba nie mialem.