Wpis z mikrobloga

Mireczki dostałem propozycję pracy w pewnej firmie jako junior Java dev za 10zl/h. Byłem u nich właśnie na miesięcznym bezpłatnym stażu i teraz dostałem te propozycje. Warto skorzystać? Wiem, że nie umiem za dużo, byłem w kilku innych firmach i jedynie dostawałem odmowy, a to jedyna firma która mi cokolwiek zaproponowała, ah była jeszcze taka co proponowana darmowy staż ale na dwa miesiące więc podziękowałem. Co myślicie, warto na początek kiedy wiem, że moja wartość nie jest jeszcze zbyt duża?
#programowanie #java
  • 24
@sokytsinolop: Przede wszystkim zobaczyłem jak wygląda praca przy większych projektach, poznałem scruma ale fakt było dużo czasu co nic nie robiłem.
@Yahoo_: Poznań, dokładnie tak.
@Szinek: @director: Jest tak jak mówicie póki co mam gdzie i za co żyć więc może rzeczywiście warto to przemyśleć.
@slucham-psa-jak-gra: Coś tam umiem tylko nie do końca wiem czy wystarczająco na więcej.
@bofort: w Poznaniu 10zł/h?!? Ja 7 netto dostawałem jak wklepywałem dane do kompa (robota dla przeszkolonej małpy, a pracy i tak było na kilka h w tyg, większość czasu siedziałem na wykopie). Strasznie niska stawka, ale jak czujesz, że się czegoś nauczysz to możesz brać i w międzyczasie szukać roboty gdzieś indziej.
@bofort: miesiąc solidnego przygotowania teoretycznego + jaki fajny projekt do portfolio, a dostaniesz na start 3-4 tys w wiekszosci normalnych firm, jesli potrafisz sie sprzedać na rozmowie to bez problemu wiecej
@Yahoo_: Racja tylko potem chyba głupio zmieniać pracę po miesiącu.
@ChestNoot: Byłem już na kilku rozmowach i tylko w tej jednej mi zaproponowano coś więc chyba nie umiem się sprzedać ;p
@Chapman: Być może niedługo będę wiedział( ͡° ͜ʖ ͡°)
@bofort: Jak Ci gdzieś lepiej zapłacą? W ogóle się nie przejmuj. Tylko nie bierz gdzieś, gdzie dadzą 11,5zł :P. Po prostu znajdź coś, gdzie dostaniesz coś co Cię zadowoli, nie wiem 2.5-3k na początek jak naprawdę mało umiesz i tam już sobie posiedź i się czegoś naucz. Zawsze lepiej się szuka pracy, gdy pracę się ma.
@bofort: Gdyby zaoferowali 15 zł/h i na prawdę inwestowali w Ciebie poprzez szkolenia to ewentualnie. 10 zł/h to jest żałosna stawka i tylko źle świadczy o firmie. Wśród moich znajomych po płatnym stażu nikt nie dostawał mniej niż 17 zł/h.
@bofort: znasz kontrakt między equals() i hashCode(), różnice pomiędzy przeciążaniem a nadpisywanie, potrafisz dobrać odpowiednia implementacje interfejsu List w zależności od potrzeb ?
@bofort: jak nie masz żadnej alternatywy, to nad czym Ty się zastanawiasz? w domu chcesz klepać i się poduczyć (imo więcej w nawet kiepskiej pracy się nauczysz, chociażby tego czego nie robić + to już jakieś doświadczenie na CV). Jak chcesz mieć więcej czasu na naukę to negocjował bym 4/5 etatu. Kasa niby słaba, ale lepiej niż nic, więc zawsze jakaś motywacja. Ja bym brał skoro dają, i aktywnie szukał innej
@Jaslanin: Pracę na mniejszą część etatu już mam jakby ustaloną więc to plus i może rzeczywiście się zdecyduje.
@bazingaxl: No może być trochę prawdy w tym co mówisz i z jednej strony i z drugiej strony.