Wpis z mikrobloga

  • 76
Mirki, jaki jest Wasz ulubiony mit powtarzany przez ludzi?

Mój to chyba ten:

Trzeba nosić czapkę, bo 70% ciepła ucieka przez głowę


W komentarzach podawajcie swoje. #pytanie #mity
  • 76
  • Odpowiedz
@gorzka: że Cię przewieje , jak siedzisz przy otwartym oknie. Często w pociągi ludzie się burzą na otwarte okno, nieważne ze w pociągu jest 50 stopni, a Ty się stapiasz z fotelem .
  • Odpowiedz
@gorzka: Mi się przypominają takie bzdury z dzieciństwa:

Gumy Turbo są rakotwórcze. (później to samo się mówiło o Hubie-Bubie i paru innych produktach)

Jedząc jabłko nożem zabijasz wszystkie witaminy.


To jest bardzo głupie, ale tak mówili jak byłem bardzo mały:

Jak będziesz jadł pestki, to ci wyrośnie w żołądku (np. arbuz, albo jabłoń) xD


@yggdrasill: @HerrJacuch: u mnie nawet nie o czytaniu mówili, tylko o korzystaniu z komputera po
  • Odpowiedz
nie, no jasne. W takim razie wychodząc na mróz nago tylko w czapce kominiarce, stracimy tylko 30% ciepła - seems legit


@gorzka: Nie wiem co miałaś z Biologii i Fizyki ale chyba było słabo....

  • Odpowiedz
@mirk: to co piszesz ma więcej sensu (chociaż i tak to nie jest 70%), ale niestety ludzie powtarzają samo to jedno zdanie bez kontekstu, całkowicie w nie wierząc
  • Odpowiedz
Czyli ty serio w to wierzysz?


@gorzka: Tu nie chodzi o wiarę. Tak jest. Oczywiście te 70% jest z dupy wzięte ale faktem jest, że głowa jest częścią ciała która generuje najwięcej ciepła. Popatrz sobie na zdjęcie w podczerwieni stojącego na mrozie człowieka najpierw w czapce, a potem bez czapki.
  • Odpowiedz
@KILOBATATY: tu chodzi o sam fakt tych siedemdziesięciu procent, to jest wymyślone. Faktycznie, przez głowę ucieka sporo ciepła ale przecież chodzi o powierzchnię. Cała odkryta mogą straci więcej niż odkryta głowa
  • Odpowiedz