Wpis z mikrobloga

Mirki pytanie mam do was. Moze ktos pomoze. Mieszkam w bezposrednim sasiedztwie komendy policji na ktorej terenie sa psy policyjne. Podczas budowy komendy ja oraz sasiedzi nie wyrazilismy zgody na umieszczenie psow w naszym sasiedztwie. Policja jednak stoi ponad prawem i tak tez zrobila. Obecnie psy ujadaja w dzien i w nocy. Nie da rady zasnac przy otwartym oknie. Przy zamknietym tez slychac ujadanie. Czy jest jeszcze cos co moge zrobic aby polepszyc swoj byt ?
#prawo #pytanie #kiciochpyta #psy
  • 28
@Defcon4321: po pierwsze skoro twierdzisz ze policja stoi ponad prawem to pytanie ponad jakim? Czy jest jakies prawo zabraniajace wlascicielowi dzialki wybudowania kojca dla psow? Czy wskazales im to prawo podczas budowy?

Jezeli psy Ci przeszkadzaja to slowo na dzis to "immisja". Wygooglaj. Mozesz domagac sie zaprzestania dzialan uciazliwych a gdyby nie posluchano mozesz wytoczyc powodztwo.
@MrOsamaful:
@maniac777: prawnikiem nie jestem ale wydaje mi sie ze to co napisal maniac777 moze byc pomocne.

Immisja niematerialna - to immisja oddziałująca na sferę psychiki właściciela nieruchomości sąsiedniej (przykładowo organizowanie spotkań osób uzależnionych od środków odurzających w lokalu sąsiednim). W orzecznictwie SN ugruntowane jest stanowisko, że właściciel może dochodzić ochrony przed immisjami tego typu w trybie art. 23 i 24 kc czyli w trybie ochrony dóbr osobistych oraz z
@Defcon4321: Dzwoń na policję w sprawie zakłócania spokoju. Z tego artykułu lecą wszystkie mandaty i pouczenia za imprezy po 10, ale ma on zastosowanie zarówno w nocy, jak i w dzień. Teoretycznie będą to olewać, ale ja to bym tak rozegrał, że za każdym telefonem bym się ładnie przedstawiał, podawał wszystkie szczegóły typu data i czas, potem kiedy policja parę razy oleje sytuację poszedłbym na komendę i poprosił o wgląd do
Immisja niematerialna - to immisja oddziałująca na sferę psychiki właściciela nieruchomości sąsiedniej (przykładowo organizowanie spotkań osób uzależnionych od środków odurzających w lokalu sąsiednim). W orzecznictwie SN ugruntowane jest stanowisko, że właściciel może dochodzić ochrony przed immisjami tego typu w trybie art. 23 i 24 kc czyli w trybie ochrony dóbr osobistych oraz z art. 222 kc w zw z art. 144 kc.


@Defcon4321: ale tutaj będzie immisja materialna
@Defcon4321: zależy do czego są szkolone te psy to możesz

narkotyki - pogadaj z jakimś chemikiem jakie substancje przypominają je składem / zapachem i rozpylaj w ich sąsiedztwie
materiały wybuchowe - kup czarnoprochowca i strzelaj se po podwórku bez kul oczywiście
poszukiwanie zaginionych/zwłok - rzuć kawałek martwej świni pod płot

poinformuj ich o tym z uśmiechem na twarzy i po porostu czekaj. Z resztą jak masz ich za sąsiadów to istnieje