Wpis z mikrobloga

Mirki, pobiłem rekord?

Za gówniaka miałem sklejone wszystkie samoloty ze Składnicy Harcerskiej (#gimbynieznajo) - któż w osiemdziesiątych latach nie sklejał PZL Łosia, kto się nie wkurzał nad zastrzałami w PZL P11c. Budowałem modele kartonowe z Małego modelarza, latawce zwykłe i skrzyniowe wg książek Adama Słodowego.
Wiem co to wolant, orczyk, trymer, siła nośna, przeciągnięcie, prędkość przelotowa, beczka, korkociąg.
Wiem jak i dlaczego działa samolot.
Przeczytane dziesiątki książek w tematyce lotnictwa. Często wożę często klientów na, oraz z lotniska (dzisiaj po południu znów 550 kilometrowa trasa na lotnisko Chopina - mam nadzieję że moja lalka znów bez problemu dociągnie i, przejeżdżając przez Różan, nie będę musiał przerywać pracy chłopakom w warsztacie Cytryn & Gumiak® ( ͡° ͜ʖ ͡°))

Do rzeczy:

Trochę głupio się przyznać, ale...




Może dlatego że człowiek całe życie gnije na tych pięknych, ale biednych Mazurach. Do najbliższego aeroklubu miałem prawie 100 km, więc tego.

Wczoraj zatem powiedziałem dość. Z okazji Air Show Mazury wybrałem się w wiadomym celu na pobliskie lotnisko Wilamowo.
Zapłaciłem za bilety - wziąłem też swojego syna. Wsiedliśmy do pięknej Cessny 172 Skyhawk, i...

Wrażenie dziwne ale zero strachu, chociaż brzmiał mi gdzieś w głowie tekst Kamera z filmu "Vabank II, czyli riposta" - "Nikt mi nie powie, że to normalne aby maszyna latała"
Było super, tylko mocno krótko - loty trwały niecałe 15 min. Zrobiliśmy dwa okrążenia wokół Kętrzyna. Z mojego miasta do sportowego lotniska Wilamowo jest 8 kilometrów. To na nim kiedyś lądował Hitler - niedaleko jest Wilczy Szaniec.

Ale najlepszą frajdę miałem jak przez kilka dłuższych chwil "kapitan" pozwolił mi pilotować samolot drugim wolantem, kontrolując oczywiście w pełni to co robię. Pogoda była dość wietrzna więc od razu zaliczyliśmy turbulencje. Dziwne to trochę - jak mi auto podbija na garbie do góry, to zaraz opada na jezdnię. Tu tego bardzo brakowało.
Z przyjemnością wsiadłem za kierownicę samochodu.

Zdjęcie przedstawia moje miasto Kętrzyn.

#fototaxi20 #mazury #taxi #mojezdjecie #zdjecietelefonem #fotografia #airshow i przy okazji #oswiadczenie

taxi20 - Mirki, pobiłem rekord? 

Za gówniaka miałem sklejone wszystkie samoloty ze S...

źródło: comment_mVe912dFFklfr0SrZGeie3LFQQA9Al8a.jpg

Pobierz
  • 14
@taxi20: Poleć sobie gdzieś rejsowym na wakacje czy kilka dni, a nawet jeden, czasami loty są beznadziejnie tanie, nawet po 2 zł (chyba że aż takich tanich czas już się skończył, ale po 30 do 100 zł są).
@taxi20: zepnij jaja i zacznij latać, chociażby na szybowcach.. nie jest to strasznie drogie a frajda lepsza niż awionetką. Starsi od Ciebie się ze mną szkolili i dawali rade, są niezłymi pilotami. Pomyśl o tym funflu, żebyś nie żałował na starość, powodzonka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Krol_Wszechswiatu: W moim wieku mam już inne priorytety. Chodziło mi tylko o zaliczenie "nieba"
Nie mówię że niedałbym rady.
Taxi to czasochłonne zajęcie a mam jeszcze parę innych hobby.

Ale samych szybowców nie rozumiem. Szukać jakiś kominów cieplnych zamiast... wcisnąć gaz do dechy? ( ͡° ͜ʖ ͡°)