Wpis z mikrobloga

Leże sobie w łóżku i właśnie naszła mnie taka rozkmina że nigdy nie powiedziałem mamie, albo tacie że ich kocham. W sumie to nikomu tak nie mówie. Jakoś dziwnie nie umiem wyrażać emocji. Wole coś zrobić, pomóc i moja mama wie że ją kocham, ale i tak jej tego nie powiem
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@strawberian: e tam. Nie wiń ani rodziców (bo pewnie dźwigają bagaż poprzednich pokoleń), ani przede wszystkim siebie. Kobieta którą szczerze pokochasz dużo zmieni w Twoim życiu i wyrażaniu swoich uczuć, więc cierpliwości ;)
  • Odpowiedz
@strawberian: Jak wszyscy powyżej, mam podobnie, aczkolwiek mamie ostatnio jeśli mówi że mnie kocha, odpowiadam tak samo i stało się to częstsze, zwłaszcza przez telefon. Ojcu natomiast powiedziałem tak chyba tylko raz, bo tylko raz tak do mnie powiedział w jakiejś krytycznej sytuacji.
Być może jeśli o rodzinę chodzi bardziej zważasz na słowa, bo ci na nich bardzo zależy. Wtedy uważa się bardziej na słowa, bo dla każdego znaczą co
  • Odpowiedz
@strawberian: Widać wielu ludzi tak ma. Moi rodzice też nigdy nie mówili "kocham cię synku" jak na amerykańskich filmach. To się objawia i czuje po gestach. Sami rodzice są tego świadomi bo sami mi mówili, że nigdy tego nie mówią i że nie wymagają tego samego bo to nie o to chodzi. Takie rzeczy się wie i czuje. Kwestia wychowania i "kultury" w danym domu. Bardziej mi odpowiada takie coś
  • Odpowiedz
@strawberian: Mam tak samo. Siostra z kolei nie. I choć bardzo szanuję swoich rodziców, prędko im tego nie powiem- po pierwsze wyszłoby niezręcznie, a po drugie jakoś nie czuję się przy nich komfortowo z dzieleniem się takimi uczuciami.
  • Odpowiedz
@strawberian a to ciekawe, bo matka powtarzała mi to bardzo często, a sam nie mogę się przemóc. Polecam się napić - najlepiej z nimi - i w ramach wyjątku zaprzeć się w sobie, że to tylko 5 sekund obciachu, i powiedzieć. Zaręczam, że z jednej strony kładąc się spać będziesz z siebie bardzo zadowolony i dumny, z drugiej zaś - możliwe, że reakcja rodziców może Cie mile zaskoczyć. A nawet jeśli nie, poczują się fantastycznie.

Adresuję to właściwie do wszystkich z podobnymi rozterkami:

@
  • Odpowiedz
@strawberian: ja zaluje ze Mamie tego nigdy nie powiedzialem, najgorsze jest to ze juz nie bede mial okazji bo od 3 lat odwiedzam ją na cmentarzu.
Mirki jesli kochacie swoich rodzicow, nie wztydzcie sie tego i im to mowcie
  • Odpowiedz
@strawberian:
jak byłem małym gówniakiem to też miałem taki problem. Moi rodzice nigdy nie używali w domu takich słów, a ja ciągle widząc w amerykańskich filmach, bajkach i serialach jak wszyscy w rodzinie powtarzają sobie w kółko że się kochajĄ to myślałem że to normalne i czułem że ja i moja rodzina jesteśmy jacyś s---------i xD przeszło mi dopiero jak sam stałem się dorosły.
  • Odpowiedz