Wpis z mikrobloga

Witam.... Mam wzmacniacz stereo model Denon PMA-480R, problem z nim taki że okresowo wydobywa sie z niego ciche az czasem irytujące buczenie, buczenie nie pochodzi z głośników tylko z okolic transformatora sieciowego, zdjąłem obudowe i przyłożyłem ucho, więc jestem tego pewny... z konsultowałem sie z pewnym gościem od napraw rtv, i stwierdził że powodem tego moga być zuzyte/wyschniete kondensatory filtrujące w sekcji zasilania, przyjżałem sie im i nie sa napuchniete, poza tym wzmacniacz chodzi sprawnie... miał ktoś z was tego typu przypadek i czy to na pewno kondensatory, jesli tak to na jakie je wymienić, parametry tych co tam siedzą to 56v/8200uF #elektronika #elektroda
  • 8
i nie sa napuchniete


@eMinimi: To wcale nie znaczy, że są sprawne. Jesli nie masz miernika czy czegoś innego do sprawdzenia to możesz na wszelki wypadek wymienić. Pojemność elektrolitów taka sama, a napięcie takie samo lub wyższe.
niego ciche az czasem irytujące buczenie


Po za tym, to prawie napewno coś nie tak z uziemieniem. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Ty tam w domku masz poprawnie zmontowane kontakty z siecią?
I jak mozesz, to sprawdź czy na ścieżkach masy i zasilania w środku te kondensatory poprawnie ci przewodzą.
Transformator też można sprawdzic.
@Dejniel: 'kondki' będe musiał sobie dopiero 'na ruchać', a za wymiane wezmę sie w następny weekend, bo musze jechac do roboty w delegacje, mam mierniki pojemności to je pomierzę, ciekawe że denon to dobra firma, a kondensatory wmontowali typu 'no name', nie ma zadnego znaczku producenta na nich, a wzm. ma chyba z 25lat.... w kazdym razie dam znac w temacie o postepach w naprawie....
ciekawe że denon to dobra firma, a kondensatory wmontowali typu 'no name'

@eMinimi: Całkowity standard nawet wśród "dobrych" firm.
Poza tym R480 nie jest jakimś szczególnie wysokim modelem.