Wpis z mikrobloga

Mirki! Jadę sam rowerem w Polskę ! :) Jeszcze tylko dwa tygodnie do urlopu (ʘʘ). Biorę 3 tyg i w dwa tygodnie planuję dojechać z #wroclaw na #mazury zahaczając po drodze o polskie wybrzeże. Palcem po mapie to 1400-1500 km. W końcu powiedziałem sobie #yolo, jeszcze jest czas aby spełnić marzenia , które szczególnie się wypuklają patrząc na dokonania niektórych wykopowiczów .( ͡º ͜ʖ͡º) Planuje w miarę możliwości dziką i budżetową wycieczkę. Biorę ze sobą namiot i cały sprzęt do biwakowania na dziko. Troszkę się cykam, bo spać pod namiotem zdarzyło mi się ze dwa- trzy razy, a rowerem maksymalnie jednego dnia przejechałem 120km. Ale powiem Wam, że w dupie to mam. Jak nie teraz to kiedy ? Nie chcę zmarnować kolejnych wakacji na siedzenie w domu, szczególnie teraz, gdy czas na odpoczynek jest limitowany. W miarę możliwości planuję publikować wrażenia z wyprawy na mirko. Mam nadzieję, że mój wiekowy telefon odpuści i będzie mniej przymulać :)
Więc siedzę od trzech godzin na allegro próbując wymyślić co jeszcze może się przydać :) Macie jakieś pomysły ? O czym na wyprawach rowerowych zazwyczaj się nie myśli, a jest bardzo przydatne ?
#rower #podroze #polska #maroonedgdzieswpolsce #gdzieswpolsce
  • 20
) Macie jakieś pomysły ? O czym na wyprawach rowerowych zazwyczaj się nie myśli, a jest bardzo przydatne ?


@marooned: Pompka, dętki, linki do hamulców i okładziny do tychże, kuchenka turystyczna i mała patelnia+menażka. Dobre zapięcie do roweru też jest niezbędne szczególnie w Polsce.
@hatterka: ale fajny patent ! :) szkoda, że komórki nie da się schować :)

@a231: W to chyba jestem wyposażony :) Jeśli chodzi o specjalistyczny sprzęt do napraw to nie chcę brać za dużo. Jakieś mechanik zawsze powinien być w zasięgu pół dnia drogi :)

@StaryZdzich: @a231: haha o tym nie pomyślałem, a na pewno się przyda :) Do kupienia. Jutro sprawdzę jak moja najbliższa apteka radzi sobie
@marooned: Jakiś nóż, scyzoryk, bo to się zawsze może przydać. Drugą baterię do telefonu, albo drugi telefon, albo powerbank, aby być ciągle w kontakcie ze światem w razie potrzeby. Może jakiś gaz pieprzowy do obrony.

Myślę, że przed samą podróżą warto dobrze przestudiować trasę, aby nie było niemiłych niespodzianek. Np. mapy, Google mapa, relacje innych osób.
@patrol798: @Dewastators: @Miglancu: @Deszczyk: @czarodziejski_flet: @FaraonMerJan: @cnros: @Sniezkaberka: @niepoprawny_pesymista: Dzięki za dobre słowa :) Nie spodziewałem się takiego odzewu. Zabiorę multitool (raczej z takich bardziej porządnych gratisów) i ostatnio zakupiony nóż na allegro :) Będe też mieć powerbank oraz dwa telefony na wszelki wypadek. A tak na prawdę to od roku jadę na dwóch kartach sim i do tej pory brak mi determinacji
@marooned: Też się wybieram w podobną wyprawę, ale w przyszłym tygodniu. Też pierwszy raz na dziko :-) Ja przygotowywałem się że stronami: jeden i dwa
Ja jadę z Poznania, pokrążę koło poj. Drawskiego i do Koszalina, Mielna.
Powodzenia z twoją wyprawą.