Wpis z mikrobloga

sens życia

Ja to sobie rozkminiłem tak:

Szukanie sensu życia jest jak oko, które chce zobaczyć jak patrzy, albo palec wskazujący, który chce dotknąć się w swój czubek.

Dlatego uznałem, że "sensem życia jest życie".

Szukanie sensu, celowości jest po prostu bezsensowne, a sposób w jaki będziesz żył zależy tylko od Ciebie.

Inaczej: Życie składa się z chwil. Dajmy na to, że jedna chwila to 5 minut. Pytanie brzmi: Jaki jest sens następnych 5 minut, albo dowolnych 5 minut mojego życia? No właśnie, jaki? Po prostu przeżycie tych chwil w taki sposób jaki chcesz.

Więc śmiem twierdzić, że "sensem życia jest życie".

#rozkmina #filozofia #psychologia #wygryw #przegryw #zycie #pytanie
  • 11
@avruk

nie, kryzysy to może kiedyś, szukanie odpowiedzi i zadawanie sobie wielu pytań, teraz stabilnie, szczęśliwie, ale nie o tym tutaj

czyli powiadasz, że definicja mogła by brzmieć tak: "sensem życia jest życie zgodne z nadanym mu sensem", spełnia to warunek, że sens trzeba mu nadać a dodatkowo trzeba żyć i realizować owy sens ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Szukanie sensu życia jest jak oko, które chce zobaczyć jak patrzy, albo palec wskazujący, który chce dotknąć się w swój czubek.


@lll_III: Oko może (i tego dokonało) zobaczyć jak patrzy jeżeli znajdzie swą kopię. Palec może dotknąć swego czubka jeżeli spotka bliźniaka.
Słowem by odnaleźć swój cel, musimy znaleźć kogoś takiego jak my. Rozumując głębiej znaczy to tylko tyle, że trzeba zajrzeć wgłąb siebie i dostrzec siebie obiektywnego. Spojrzeć na siebie
@lll_III: Zdecydowanie nie. Sądzę, że sens życia jest jak talent - składa się z pierwiastka wrodzonego,wbudowanego w konstrukcję i z części stworzonej przez pracę i wolę. Młotek najlepszy będzie do wbijania gwoździ i wbijania rzeczy ogółem - taka jest jego natura, jego schemat. Ale ogromem woli można nim rzeźbić w metalu, ba żonglować nawet.
Tak samo sądzę, że cel życia mamy wmontowany jakiś w siebie i musimy go odnaleźć, niekoniecznie nawet