Wpis z mikrobloga

Mircy,
twierdzę że większość oprawców, katów którzy strzelali polskim patriotom w tył głowy byli narodowości polskiej.

Napisałem też, że stanowiska kierownicze w takim MBW czy Informacji Wojskowej obsadzone były przez sowietów. Twierdzę też, że funkcje niższe, wykonawcze obsadzone były przez osoby narodowości Polskiej, posiadające obywatelstwo Polskie. Jako przykład podałem osobę Jana Młynarska, kata z okresu stalinowskiego.

Tak wiem że nazizm doszedł do władzy drogą demokratyczną a socjalizm Polakom narzucono wbrew woli większości, ale to nie zmienia podstaw tej dyskusji.

@R2D2_z_Sosnowca stawia mi zarzut, gdyż jego zdaniem stawiając takie tezy używam faktów, i on nie może z nimi polemizować, równocześnie zarzuca mi on "plucie i szkalowanie" jego podkreślam JEGO narodu. Szczególnie to mnie #!$%@?ło, bycia Testem jeszcze nikt mi nie zarzucił.

Jak w każdej wojnie domowej, Hiszpanie mordowali Hiszpanów a Rosjanie Rosjan.
Po 44 roku Polacy mordowali Polaków. Najwygodniej jest powiedzieć że to byli komuniści, ale ja nie znam takiej narodowość, tak samo jak nie znam narodowości nazistowskiej.

Uważam że to ciekawy temat do dyskusji, zapraszam.

#historia #4konserwy #neuropa #polityka #prl
Kurtuazyjne wołam @R2D2_z_Sosnowca
Pobierz LowcaAndroidow - Mircy, 
twierdzę że większość oprawców, katów którzy strzelali polsk...
źródło: comment_cchdKZALPQWFYcKFiPwGQN8qc3MmeVV4.jpg
  • 41
@LowcaAndroidow: był ostatnio ciekawy wywiad nt przemocy po wojnie. Tu się nie ma co oburzać i oskarżać kogokolwiek. Przez pięć lat okupacji ludzie napatrzyli się (a niektórzy uczestniczyli) na paskudne rzeczy, hamulce moralne się rozluźniły a ludzie przywykli do przemocy. Przemocy nie tylko ze strony sowieckiego okupanta ale i do zwykłego bandytyzmu. Poza tym był to czas tworzenia nowych elit z ludzi, którzy nie bardzo się do tego nadawali zarówno pod
@Magnolia-Fan: poczytaj sobie życiorysy tych którzy zostali wyrzuceni z PZPRu podczas tzw. czystek antysemickich w 68 roku. Stalin dostkonale wiedział że nie da się wziąć za ryj Polaków któ¶zy będą sądzeni przez Polaków. Zobacz też kto był w NKWD i kogo dokooptowywali. Poczytaj a potem pogadamy.
@ArpeggiaVibration: nie muszę tak dużo doczytywać. Pochodzenie żydowskie w kierownictwie MBP pod koniec lat 40. miało co najwyżej 30 % (i to w ścisłym kierownictwie). Na niższych szczeblach dominowali Polacy a już wśród szeregowych funkcjonariuszy stanowili bezwzględną większość. Krótko mówiąc w katowniach UB Polaków torturowali Polacy.
@LowcaAndroidow: Panie, no weź pan się ogarnij. Normalni ludzie nie przyjmują takiej retoryki jak ty, bo jest bardzo zakłamana. To jakbyśmy my mówili, że Żydzi sami się pakowali do wagonów i wieźli do Treblinki. Robili to bardzo często, ale gdyby nie okupacja niemiecka, to by tego do #!$%@? nędzy chyba nie zrobili, c'nie? Tak samo z Polakami. Lata wojny, upadek państwa, ogólny chaos i wszechobecna śmierć zadana przez najeźdźcę nie miała
@LowcaAndroidow: ja piszę ogólniki? Napisałeś

"twierdzę że większość oprawców, katów którzy strzelali polskim patriotom w tył głowy byli narodowości polskiej."

Moim zdaniem taki Szechter czy Bauman i inni którzy ucielki za granicę to nie byli Polacy. Większość jawnie mówi o AK i NSZ jako o terrorystach i opisuje to co robili i co się działo. Wg gazety Maariv oficerowie katyńscy też przyznali się do tego zabójstwa. Większość z nich była narodowiści
@mrozobd: napisałem o tym w swoim pierwszym komentarzu. Warto również dodać, że funkcjonariusze UB nie zawsze byli jakimiś ideowymi komunistami tylko ludźmi bardzo prostymi, bez wykształcenia, którzy w ten sposób chcieli zapewnić sobie awans społeczny. Wtedy bardzo dużo ludzi robiło sporo paskudnych rzeczy.
Większość stalinistów było jednak żydami


@ArpeggiaVibration: bzdura! W latach 1944-1945 na 450 osób pełniących najwyższe funkcje w Ministerstwie Bezpieczeństwa Publicznego (od naczelnika wydziału wzwyż) 167 (37 proc.) było pochodzenia żydowskiego. Im niżej w strukturach UB, tym procent osób narodowości żydowskiej był niższy. Ryszard Terlecki podaje, że w 1945 roku 95 proc. funkcjonariuszy UB było narodowości polskiej, a Żydów było ok. 2,5 proc.

http://niniwa22.cba.pl/zydzi_w_kierownictwie_ub.htm
http://kultura.dziennik.pl/ksiazki/artykuly/385744,pawel-spiewak-demaskuje-mit-o-zydokomunie.html
@Doctor_Manhattan: Paweł Spiewak znany socjolog. Poszukaj jeszcze coś Grossa. Nie twierdzę że nei było tam Polaków ale twierdze że nie byli oni najbardziej brutalni - większość morderców była pochodzenia żydowskiego i jasno to jest napisane w ich życiorysach. Z antysemityzmem nie ma to nic wspólnego. Antysemitą jest ten co ich własne słowa poddaje pod wątpliwość - bo większość z tzw. żydokomunistów (którzy jeszcze żyją) nie zmieniła do dziś swoich przekonań.
@LowcaAndroidow:
Czuję się iście zaszczycony tą całą nagonką na mnie. Metody szczucia opanowane do perfekcji - pytanie czy nabyte czy wyniesione w genach po przodkach. Ale wracając do tematu. Nie mam zamiaru przedłużać wiec przejdę do konkluzji:
- nie ma znaczenia zniszczony totalnie , rozbity kraj, wymordowany naród i porzucone wszelkie nadzieje. Nie ma znaczenia okupacja najpierw niemiecka potem sowiecka. Nie ma znaczenia władza absolutna i kara śmierci za każdą formę
@Doctor_Manhattan: Jakiej innej reakcji się spodziewałeś wklejając mi link w którym socjolog w oparciu o swoje widzimisię piszę że żydokomuna to antysemityzm a osób pochodzenia żydówskiego praktycznie wcale tam nie było? Co do dr Szwagrzyka, jest to interesujący felieton w którym daje on statystyki liczbowe z wielu źródeł które nie pokrywają się wzajemnie i niczego nie wnoszą do dyskusji. Odnieś się do życiorysów NKWdzistów i tych o których wiadomo że byli