Wpis z mikrobloga

@laza: Zapomniałem że mocowanie z 14mm może pasować.
Ale i tak bym tego nie użył do tego typu zdjęć.
Dzięki za info.
Będę wiedział że można kiedyś to zakupić.
@KamilZmc: #pytaniedoeksperta #pytanieodlaika
Słuchaj, ostatnio się wkręciłem w fotografię, ale głównie z tego powodu, że wyciąga mnie z domu, kiedy normalnie siedziałbym na dupie i jadł chrupki. Nie mam oczywiście takiego sprzętu, dość dobry bezlusterkowiec here.
Spisuję sobie te exify czasem i idę w podobne warunki i próbuję "kopiować".
Czy możesz mi tak szczerze powiedzieć, czemu Twoje zdjęcie będzie tysiąc razy lepsze (pomijając oczywiście kwestie sprzętowe)?
Czemu np. nie masz takich
@bmbm przy takim iso będziesz miał dużo szumu szczególnie na czarnym. Zależy od tego jak sobie Twój aparat radzi. Po prostu trzymaj się jak najmniejszych wartości iso jak możliwe. Najlepiej ustawić na auto i nie przejmować się póki zdjęcia wychodzą. Poza tym przy takim zdjęciu niezbędny jest statyw. Scott Kelby napisał kilka dobrych książek, polecam poczytać albo pójść na jakiś kurs. Dobra opcja, żeby też poznać ludzi, którzy też się tym interesują.
@KamilZmc: Doceniam Twoje wcześniejsze prace, ale powyższa fotka jest po prostu średnia, nie podoba mi się straszny chaos w dolnej części kadru, bardzo obcięte tło nieba, szum i nietrafiony balans bieli ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@bmbm Nie tyle kwestia sprzętu co obróbki.
Jeżeli ma się i sprzęt i trochę umiejętności w Photoshopie to można zdziałać cuda.
Rób jak najwięcej zdjęć a dojdziesz wprawy.
PS. Oglądaj dużo filmów z yt jak focić, obrabiać.
Dziękuję i życzę powodzenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@namrab Napisz dokładnie co ci się nie podoba w dolnej części.
I gdzie niby jest te odcięcie.
Szumu ci się nie podobają, znajdź mi osobę której się podobają ( ͡° ʖ̯ ͡°).
Nie wiem gdzie masz nietrafiony balans bieli, wyczytałeś jakiś idealny w książce czy jak?
PS. Szanuję twoją opinię, ale jak coś komentujesz weź poprawkę na to że co auto chciał pokazać to jego sprawa.