Wpis z mikrobloga

Koniec? Nie. Jutro kolejna doba w Sztabie Zabezpieczenia Medycznego #sdm. Przed chwilą wróciłem po 36 godzinnym dyżurze. Miałem przyjemność pracować z ponad 130 załogami, które przyjechały z całej Polski. Niektórzy z nich przejechali kilkaset kilometrów, by wziąć udział w czymś, czego nigdy wcześniej, i pewnie nigdy później już nie będzie. Pewnie nie uwierzycie ale część z zespołów wciąż czuwa, nieprzerwanie od ponad 40 godzin. Poprzedniej nocy zjechali tylko na godzinę, dwie, wykąpać się i zjeść coś ciepłego (mieszkali w jednostce wojskowej w Rząsce, żołnierze przez całą noc czekali na nich i sukcesywnie karmili :-)
Jutro rozpoczyna się operacja "Dworzec Główny". Z Krakowa ma wyjechać 250.000 osób. Będziemy czuwać. W gotowości będą 3 grupy triażowe. To 12 ratowników znakomicie wyszkolonych do działań z dużą ilością osób poszkodowanych. Mam nadzieję, że tylko będą się przyglądać nadchodzącemu tłumowi.

Na zdjęciu zespoły, które wracają do domów. Przyjechały rozliczyć się z dokumentacji medycznej, oddać moduły GPS (każdy był widoczny na mapie) etc, etc...

#999 #ratownictwo #ratownikmedyczny #chwalesie
Korba112 - Koniec? Nie. Jutro kolejna doba w Sztabie Zabezpieczenia Medycznego #sdm. ...

źródło: comment_mhmQPxfYNfWKLgqYgaElhfRQc7kMx24z.jpg

Pobierz
  • 110
  • Odpowiedz
To 12 ratowników znakomicie wyszkolonych do działań z dużą ilością osób poszkodowanych.


@Korba112: tak z ciekawości, w jaki szczególny sposób się działa w takich przypadkach? (tak ogólnie)
  • Odpowiedz
@Korba112: Widziałem to. Idąc z tłumem, co chwilę mijaliśmy kolejne stojące karetki, które jednocześnie obsługiwały 4-5 potrzebujących. Ogromne liczby poruszających się karetek - właściwie wszędzie - robiły mega wrażenie!
Rejestracje tych karetek, właściwie z całej Polski. Sporo zaczynających się od D, S, L, widziałem jedną z miasta do którego już wróciłem (RZ), sporo ze świętokrzyskiego, mazowieckiego, itd.
Olbrzymie ilości policjantów. Robiące wrażenie zabezpieczenie dróg ewakuacyjnych. Czytałem, że służby przygotowane były na
piotrekkk - @Korba112: Widziałem to. Idąc z tłumem, co chwilę mijaliśmy kolejne stoją...

źródło: comment_sXcA0VkqEYmSeaaPIRBZ8XqWVt1OZQxT.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Także myślę, że śmiało można porównywać.


@Kajotpe: myślę, że nie. WOŚP jest bardzo w porządku, ale specyfika wydarzenia (może i podłoże trudniejsze, ale zobacz na zagęszczenie ludzi chociażby i powierzchnię), dojazdu, dróg, pory dnia, w której się to wszystko dzieje, czasu trwania, sprawia, że w ogóle nie ma co porównywać tych wydarzeń. Miałam okazję być podczas ostatniej z pielgrzymek JPII jako harcerski patrol pierwszopomocowy i porównując to, jak to było zorganizowane
  • Odpowiedz
@Korba112: a jak z ludźmi wracającymi z brzegów? Strasznie nawaliły autobusy i sporo z nich przeszło na nogach Wieliczka - Kraków centrum - doszli wszyscy do domu? :D
  • Odpowiedz
@totomek: Ech... tutaj była lekka masakra. Sporo osób nie dawało rady. Sam w niedzielę przeszedłem pieszo około 30km. W tym powrót od Brzegów aż do Ronda Mogilskiego - bo po drodze nie było żadnej komunikacji, taksówek, itp. Wg Google to około 13,5 km. Tysiące ludzi w taki sposób pokonywało tę trasę.
  • Odpowiedz
@piotrekkk: @Korba112:
No właśnie dlatego pytam :( Sam zrobiłem trasę Wieliczka - Kraków, ale jestem wprawiony, a smutno mi się robiło jak widziałem dużo starszych ludzi lub osoby nienawykłe do chodzenia padające jeszcze nawet nie w 1/3 drogi.
Upewniliście się, że żadne bidulki jeszcze nie zostały gdzieś na trasie? :D
  • Odpowiedz
@wrotek1999: @saldatoreafilo: Panowie w Polsce pracownicy ochrony zdrowia są tak dojeni, że do tych ~36 godzin się lekko przywyka, U mnie każdy dyżur tak wygląda- najpierw operacje planowe, potem te ostrodyzurowe, jak sie uwiniemy to czasem z 2h sie pospi (ale to jak ktos od nas jest na sorze i nie trzeba jeszcze isc konsultowac pacjentow) i potem znowu planowki bo na smieciowce robimy i nie ma zejscia po dyzurze
  • Odpowiedz
@Korba112: media to zakłamane gówno... a ten parking nowoczesnych karetek robi niesamowite wrażenie + wyszkolony personel i mamy elitę ratownictwa medycznego :) powodzenia i oby tak dalej!
  • Odpowiedz
@wulgarny_tomasz: nie bądź śmieszny!
Raz, że się nie stosuje. Dwa, że jest ponad 24h.

Art. 137. Do pracowników zatrudnionych przy pilnowaniu mienia lub ochronie osób, a także pracowników zakładowych straży pożarnych i zakładowych służb ratowniczych może być stosowany system równoważnego czasu pracy, w którym jest dopuszczalne przedłużenie dobowego wymiaru czasu pracy do 24 godzin, w okresie rozliczeniowym nieprzekraczającym 1 miesiąca. Przepisy art. 135 § 2 i 3 oraz art. 136 §
  • Odpowiedz