Wpis z mikrobloga

@Nhfg45fffgg: @M4ks: wszystko przeczytałem i dalej nie rozumiem, dlatego pytałem tutaj.
Operacje w innej walucie niż PLN dokonywane przy użyciu Kart ze znakiem MasterCard:
a. wykonane w walucie EUR są przeliczane w Banku na PLN (jeżeli waluta rachunku jest inna niż EUR) a następnie na walutę rachunku po kursie kupna/sprzedaży dewiz obowiązującym w Banku w dniu rozliczenia Operacji,

Są przeliczane w banku na PLN a następnie na walutę rachunku -
a. wykonane w walucie EUR są przeliczane w Banku na PLN


@Mruvek: EUR -> PLN przelicza bank po swoim kursie, zwykle #!$%@?. Jakbys mial konto w innej walucie (w dolarach na przyklad), to bank najpierw przeliczyl EUR na PLN, a potem PLN na USD.
@M4ks: Ale to ten kurs nie jest aż tak #!$%@? żeby nagle euro było po 6zł, więc przy drobnych wypłatach aż takiej różnicy nie odczuję. Dzięki za odpowiedzi
więc przy drobnych wypłatach aż takiej różnicy nie odczuję


@Mruvek: nie powinno, gora pare zlotych, a bezpieczenstwo sporo wieksze niz wozenie gotówki IMO
@M4ks: Akurat gotówkę chciałem zabrać - bo to zawsze pewność że się ma pieniądze, ale w razie jakby miało braknąć, to chciąłem wiedzieć jaka różnica między polskim kantorem a zagranicznym bankomatem będzie. I według moich obliczeń około 20zł przy 100eur :D