Wpis z mikrobloga

Mirki, poszukuję jakiegoś tańszego UPS ze względu na chwilowe (~1s) zaniki prądu w miejscu zamieszkania które powodują że wyłącza mi się komputer i resetuje router. Jak ma się do siebie moc w watach i moc pozorna w VA? Czy UPS musi mieć moc w W równą zasilaczowi w moim PC żeby go nie ubiło przy zaniku prądu? Pytam ponieważ ciężko znaleźć UPS z mocą 630W a tyle ma mój zasilacz w PC.

Znalazłem póki co coś takiego co jest najbardziej zbliżone jeśli chodzi o moc i przy okazji cena nie zabija: https://www.morele.net/ups-fsp-fortron-ep-1000-322608/
Czy to podoła zestawowi i5-6500, R9 390, zasilacz TT SE 630W i do tego monitor + router? Nie chodzi mi o nie wiadomo jak długie podtrzymanie, a tylko i wyłącznie o to żeby przy kilkusekundowym zaniku prądu nie wyłączył mi się komputer i żebym miał ewentualnie ze 2 minuty żeby go sobie normalnie wyłączyć jeśli prądu braknie na dłużej. Ważne żeby było też gniazdo RJ45 żebym sobie ten router mógł podłączyć do UPS i z UPS dopiero do PC.

@PurePC_pl znacie się coś na UPS czy to już nie Wasza działka? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#komputery #ups #pcmasterrace #elektronika (?) #elektryka
Pobierz w.....y - Mirki, poszukuję jakiegoś tańszego UPS ze względu na chwilowe (~1s) zaniki ...
źródło: comment_wWe3qZXZ3m3vaqYcVsqzFmDcIMda75Ly.jpg
  • 17
@wysuszony nie musi mieć tyle co zasilacz, to masz maksymalny możliwy pobór, byś musiał grać w jakąś najnowszą grę na ultra żeby chwilowo tyle pobierał...zależy co robisz na komputerze
@wysuszony: sprawdź tutaj LINK to otrzymasz przybliżony wynik jakbyś wszsytkiego naraz używał łaćznie z zajętością wszystkich gniazd usb i waitrakami wykręconymi na 100%. Mi z Twojego zestawu i zgadywania jakie masz podzespoły i obudowy wyszło 441W :P
@wysuszony: No i to teoretycznie max jaki Twój PC powinien pobierać. Czyli 500W UPS powinien wystarczyć. Poczekaj jeszcze przed zakupem, może jakiś większy znawca tematu się wypowie :)
Polecam kupić UPS-a z wyjściem diagnostycznym, np. PowerWalker VI 600 S.C., i po miesiącu takiej zabawy z prądem iść do zarządcy budynku (wspólnota, administracja, spółdzielnia, cokolwiek innego) i zażądać sprawdzenia instalacji. Jeżeli inspektorzy stwierdzą, że jest OK masz podstawy do "zaatakowania" zakładu energetycznego.
U mnie to pomogło gdy miałem co prawie 1h kilka szpilek napięcia. Nie wiedziałem co się dzieje. Dopiero UPS wyjaśnił mi, że miałem nawet do 600V w gniazdku i
@nienarodzony: @kubabe: @luksio2: @bobbb: @aston729: @Cesarz_Polski: gdyby kogoś interesowało to kupiłem tego Fortrona i śmiga elegancko przy moim buildzie nawet obciążonym w trakcie gry

@PanStrzelba: to dom jednorodzinny z instalacją która chyba pamięta czasy jak Olsztyn był częścią Prus Wschodnich ( ͡° ͜ʖ ͡°), nic nie da się zrobić bo nie jestem jego właścicielem. UPS pokazuje mi napięcie wejściowe na poziomie
@luksio2: zaskoczyłeś mnie pytaniem bo w sumie to nie pomyślałem że mógłby tam być wentylator ( ͡° ͜ʖ ͡°). Nie słyszę żeby cokolwiek chodziło więc chyba wentylatora nie ma albo włącza się na zasilaniu akumulatorowym. Dopiero gdy przystawię ucho do obudowy i przycisnę to słyszę takie brzęczenie "prądowe". Głośny ten UPS to jest dopiero jak przełączy się na zasilanie akumulatorowe i wtedy brzęczy słyszalnie z większej odległości