Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania

Elo religijne świry !

dla mirków z tagu #modlitwa #wiara #religia

Takie pytanie jak byście to uporządkowali we własnym sumieniu - sytuacja w której jestem.

Jestem wierzącym - praktykującym katolikiem, a moja dziewczyna wierzącą, praktykującą tajką. Nie ma między nami żadnych konfliktów na tym tle. W mieszkaniu wisi krzyż, a na półce patrzy na nas budda.

Ja chodzę do kościoła sam (ona z uwagi na prace nie chodzi, choć nawet nie wiem czy by chciała, ale nie ma to dla mnie znaczenia) Kiedy ona ma spotkanie (bo mszą tego nie nazwę przecież) w świątyni (tutaj na emigracji w tym miescie nie ma typowej buddyjskiej świątyni, zazwyczaj odbywa się to w jakimś domu) to prosi żebym z nią jechał, głównie dlatego że nie ma prawa jazdy. Jadę więc i uczestniczę w tych obrządkach. Oczywiście nic nie rozumiem i nie oddziałuje to na mnie w żaden sposób, ot tak,siadam po turecku i czekam, aż skończą. No może jednak działa to na mnie trochę w ten sposób, że myślę o jedzeniu które na koniec się pojawi :D (każdy przynosi jedzenie dla buddy, a na końcu wszyscy jedzą )

Nie mam problemu z tą sytuacją, ale chciałem z ciekawości spytać jak Wy byście to traktowali w kontekście sumienia i przykazania " Nie będziesz miał Bogów cudzych przede mną"

Pozdro !

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
Po co to?
Dzięki temu narzędziu możesz dodać wpis pozostając anonimowym.
  • 30
@AnonimoweMirkoWyznania: Dopóki tylko uczestniczysz i nie wywiera to na Tobie żadnego wrażenia opierającego się chęci porzucenia swojego Boga, jest wszystko okej.
Skoro jesteś wierzący, napiszę jak wierzący wierzącemu:
Uznaj, że Bóg wystawia Cię na próbę, czy jesteś w stanie skusić się na inną religię czy nadal pozostaniesz przy chrześcijańskiej. ;)

no to Cejrowski miałby #!$%@?, gdyby to był "grzech"

@bluehawaii91: Dokładnie. Cejrowski jest mocno wierzący. Wręcz sam kiedyś się nazwał
@AnonimoweMirkoWyznania: ale modlisz się do podobizn rzeźbionych, figurek w sumie to do kawałka gipsu albo drzewa zamiast bezpośrednio do Pana Jezusa, nie mówiąc już maryji i świętych. Również pozdrawiam :)

Jeden jest Bóg jeden też pośrednik człowiek Chrystus Jezus.

Ja jestem drogą prawdą i życiem, nikt nie przychodzi do Ojca mego jak tylko przeze mnie.
@tylko_prawda: nie mówię, że atakujesz, tylko że przedstawiasz swoją wersję, nie na temat. ja Ci mogę odpowiedzieć, że salus animarum est suprema lex ecclesiae, ale nie robię tego. wykop to nie miejsce na indoktrynację.
@michalkosecki: Dlaczego?

Nie wymyślam jakiś nadzwyczajnych rzeczy tylko cytuję Słowo Boże i nic więcej. Nie narzucam doktryn wymyślonych przez człowieka, tylko Słowo czyste Słowo Boga. Widzę, że wielu katolików to drażni, coś w tym jest. Pismo Święte działa jak płachta na byka.