Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania

Elo religijne świry !

dla mirków z tagu #modlitwa #wiara #religia

Takie pytanie jak byście to uporządkowali we własnym sumieniu - sytuacja w której jestem.

Jestem wierzącym - praktykującym katolikiem, a moja dziewczyna wierzącą, praktykującą tajką. Nie ma między nami żadnych konfliktów na tym tle. W mieszkaniu wisi krzyż, a na półce patrzy na nas budda.

Ja chodzę do kościoła sam (ona z uwagi na prace nie chodzi, choć nawet nie wiem czy by chciała, ale nie ma to dla mnie znaczenia) Kiedy ona ma spotkanie (bo mszą tego nie nazwę przecież) w świątyni (tutaj na emigracji w tym miescie nie ma typowej buddyjskiej świątyni, zazwyczaj odbywa się to w jakimś domu) to prosi żebym z nią jechał, głównie dlatego że nie ma prawa jazdy. Jadę więc i uczestniczę w tych obrządkach. Oczywiście nic nie rozumiem i nie oddziałuje to na mnie w żaden sposób, ot tak,siadam po turecku i czekam, aż skończą. No może jednak działa to na mnie trochę w ten sposób, że myślę o jedzeniu które na koniec się pojawi :D (każdy przynosi jedzenie dla buddy, a na końcu wszyscy jedzą )

Nie mam problemu z tą sytuacją, ale chciałem z ciekawości spytać jak Wy byście to traktowali w kontekście sumienia i przykazania " Nie będziesz miał Bogów cudzych przede mną"

Pozdro !

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
Po co to?
Dzięki temu narzędziu możesz dodać wpis pozostając anonimowym.
  • 30
  • Odpowiedz
@michalkosecki: No dobra, skoro tak to widzisz to może tak jest. Ciekaw tylko jestem czego Cie to tak drażni. W sumie póki jeszcze mamy wolność słowa i można głosić Słowo Boże to będę pisał. ;) Skoro kościół może wtłaczać swoje zasady to ja też mogę uświadamiać jakie zasady miał Bóg, o których sporo katolików nie wie, że istnieją np. troszkę inne przykazania.
  • Odpowiedz
@tylko_prawda: przede wszystkim, kontynuujesz offtopic. i nie sugeruj, że "skoro tak widzę, to może tak jest" - w Twoich komentarzach w tym wątku był tylko jeden cytat z Pisma Świętego, w dodatku nieoznaczony. aż sobie obejrzę ten Twój filmik. dobrego dnia.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: W takim razie, żeby nie offtopować wrzucam wersety z Pisma Świętego o które upomina się @michalkosecki: Fakt wcześniej napisałem nieprecyzyjnie. Czyli chodząc do kościoła łamiemy jedno z przykazań czy do katolickiego czy z dziewczyną autora wpisu (buddy).

Co mówi Pismo:

Wyjścia 20:
(2) Jam jest Pan, Bóg twój, który cię wyprowadził z ziemi
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: jako, ze slusznie wyzej juz napisano, ze skoro sie w te modlitwy nie angazujesz, to nie lamiesz zadnego przyjazania, to nie bede sie na ten temat wiecej rozpisywac.

Natomiast naszla mnie refleksja - dlugo jestescie juz razem? Zastanawialiscie sie, jakby to wygladalo kiedys w przyszlosci? Skoro jestes praktykujacym katolikiem, a i ona dba o rozwoj swojej wiary, to zapewne oboje bierzecie pod uwage jakis slub w przyszlosci (nawet, jesli
  • Odpowiedz