Wpis z mikrobloga

Powiedzcie mi jedną rzecz, której moj umysł nie jest w stanie pojąć.
Jak zabijają krowę czy świnię to jest ok no bo

hehe seba no co ty człowiek nie może funkcjonować bez mięsa

pa jaki pedał wegan xD prawdziwi mężczyźni jedzo mięso

A gdy na wykopie jest artykuł ze jakiś zwyrol zabija psa czy kota to jest od razu

hurr durr kara śmierci na miejscu dla tego kto to zrobił

Ehh biedny piesek niech państwo coś z tym zrobi

Nie rozumiem jak można byc miesozercą i dawać j-----e o zabijanie zwierząt.
#wegetarianizm #weganizm #zwierzeta
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Naxster: dla mnie na przykład śmierć od postrzału żołnierza i mordercy jest tożsama, tylko okoliczności inne.
Sratatata, odwieczne prawa natury, tak to sie kręci. niektórzy po prostu widzą, że świat teoretycznie mógłby działać inaczej, ale jest to raczej niewykonalne. Bez zbędnego cierpienia, bez wojen, podziałów, z szacunkiem do innych stworzeń. Ta frustracja czasami znajduje ujście w próbie przekonania innych, ze mozna inaczej - a nuż ktoś się przekona i bedzie
  • Odpowiedz
@pawlak: Tym, że zabijesz zwierze dla zdobycia pożywienia - zaspokajasz podstawową potrzebę. Są niżej w łańcuchu pokarmowym, więc natura nas do tego niejako uposażyła. Zabicie zwierzęcia dla samego zabijania jest typowe dla zwierząt - dla gołębi, chociażby. Poza tym, zabicie małego pieska dla patrzenia jak cierpi i nie wykorzystanie go chociażby do celów pokarmowych jest bestialstwem. Zabicie psa bez torturowania go (ucinania łap i patrzenia na to, jak wyje i
  • Odpowiedz
Tym, że zabijesz zwierze dla zdobycia pożywienia - zaspokajasz podstawową potrzebę.


@MyPhilosophy: z tym że nie trzeba jeść mięsa, żeby zaspokoić tę potrzebę. Równie dobrze mógłbyś argumentować, że czyjeś hobby polegające na kradzieży batoników ze sklepu jest ok, bo to w końcu zdobywanie pożywienia.
  • Odpowiedz
@pawlak: Dla mnie osobiście jest to jak najbardziej podstawowa potrzeba. Mięso jadłem, jem i jeść będę. Nie mam problemów z tym, że zabijają zwierzęta abym ja mógł sobie na to pozwolić. Mam problem z tym, że zabijają zwierzęta bez żadnej wyższej potrzeby, zabijają dla samego zabijania. Już zabijanie dla futer jest "mniejszym złem". Bo coś w ich mózgu nie jest dobrze skonfigurowane.
  • Odpowiedz
Dla mnie osobiście jest to jak najbardziej podstawowa potrzeba.


@MyPhilosophy: jakiego rodzaju problemy zdrowotne powodują u ciebie tę potrzebę?

Bo coś w ich mózgu nie jest dobrze skonfigurowane.


Nie wiem, jaki to ma związek z etyką. Ludzie, którzy mają "dobrze skonfigurowane" w mózgu, też potrafią robić okropne rzeczy, a dziwacy i odmieńcy często nikomu nie szkodą.
  • Odpowiedz