Wpis z mikrobloga

@mistrz_tekkena: Parkieciarz/Cykliniarz
Niemiecka umowa o pracę
Praca na pełny etat (ok. 45 h/tygodniowo + nadgodziny)
Pełne świadczenia socjalne
Praca w systemie akord
Stawka godzinna brutto: od 14 do 20 euro (akord)
Posadzkarz/Monter Podłóg
Kładzenie podłóg z materiałów: PCV, panele, laminat, linoleum, wykładziny dywanowe
Przycinanie pod wymiar i klejenie nawierzchni, zgrzewanie
Zabezpieczanie powierzchni: listwy przypodłogowe
Niemiecka umowa o pracę
Praca na pełny etat (ok. 45
@mistrz_tekkena: 11pln z umową o pracę jako pomocnik w kuchni w zgorzelcu, 3 miesiące wisiała kartka - chętnych brak. Gdzieś na pomorzu miesiącami szukali spawaczy za 3-6k do spawania ogrodzeń. Ludzie mają dosyć prywaciarzy, wolą jechać na ogórki zagranico
10 pln


@mistrz_tekkena: zawsze mnie to fascynuje... 10 PLN to jakieś 1600 na rękę. Chyba, że nadgodziny. Mieszkanie kosztuje jakieś 500 (jeśli własnościowe), 1000 jeśli wynajęte. Migawka MPK stówę. Zostaje przy dobrych wiatrach 1000 PLN na miesiąc, dzieląc na 30 dni to 33 zeta dziennie.

Biedowałem tak swego czasu (2010), jadałem #!$%@? parówki i robiłem sobie zupy na cały tydzień. Papier toaletowy kupowałem na Bałuckim za 1,80 paczka. Śmierdział tak okrutnie,
@ksaler: Bez przesady 1k PLN w 2010 to spoko kasa. Ja jak poszedlem na studia dostawalem 1k na miesiac, akademik 350, bilet + telefon 100, za 550 trzeba bylo przezyc i raczej nie bylo problemow. Jedzenia z domu nie mialem bo zaplacilbym tyle samo za bilet w dwie strony co za samo jedzenie.
(jedzenie, chemia, paliwo) wydaję może 800zł, wcale nie jem parówek i nie kupuję najtańszego papieru


@xjot: no i spoko, tyle że zostają Ci jeszcze dwa koła na inne "przyjemności" które także są składowymi zycia takie jak odzież, kosmetyki, kultura, spedzanie czasu z przyjaciółmi, podróż, randka, założenie rodziny, dziecko, sport, lekarz itd itp. No chyba że nastawiamy sie, że człowiek ma byc zadowolony z tego, że starcza mu na mieszkanie i żarcie
@xjot: Poczekaj jak bedziesz miał dwójkę dzieci. w przedszkolu prywatnym samo czesne z posiłkami to juz ci 1000zł ucieknie i okaze się, że zostało Ci 1000zł na wyżywienie, umycie, ogrzanie i inne rachunki na 4 osoby.
3000 dla kawalera to całkiem przyjemna pensja. a teraz weź to podziel na 4 osoby (Twoja żona, kiedyś będzie w ciąży, maciezynskim, bedzie szukac pracy) a Ty będziesz musiał wziąć cieżar utrzymania rodziny całej sam
@ifiruledtheworld: Po 1. nigdy nie zdecydowałbym się przy tych zarobkach na zakładanie rodziny.
Po 2. w swoim komentarzu odniosłem się tylko do posta kolegi @ksaler który pisał, że mając 1000zl miesięcznie/33zł dziennie/na 1 osobę trzeba biedować, jeść tanie parówki i kupować szary papier z bazaru.
ale jak słusznie zauważyłeś zarabiasz 3 razy tyle. pensja dla kawalera - ok, dla głowy rodziny- mizeria, a ciezko zarobic wiecej, przepraszam, nie chcialem ci zepsuć piątku, poprostu #!$%@? mnie, że pracujesz dla prywaciarza, on zarabia po sto tysiecy na miesiac a ludziom, którzy mu w całosci ta kwote wyrabiają płaci sie po dwa tysiace i jeszcze taki mysli, ze i tak zle nie płaci bo przeciez minimalna 1200. jakby jeden z
@ksaler: Ostatnio z urzędu pracy (bo nfz trza mieć XD) dostałem świetną ofertę, 7-8h dziennie za uwaga


Oczywiście nie była to "prawdziwa" praca tylko staż i to nie byle jaki bo w urzędzie miasta XD Do dziś żałuje, że jednak się na niego nie dostałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@mistrz_tekkena: Napisz po ukraińsku ogłoszenie, pewnie szybciej kogoś znajdziesz. Nikt normalny z Polski nie będzie pracować za
@mistrz_tekkena: znajomy do łopaty wziął właśnie ukrainców, za 10 pln. tak z 2 miesiące temu to zrobił

@ifiruledtheworld: czegoś nie kumam
masz 8k, kredyt 1k, rachunki kolejne 1k, pewnie jakieś auto albo dwa - utrzymanie tego to liczmy kolejne 1k. Jedzenie 4 osoby liczmy nawet 1,5k. Domyślam się, że przedszkole (o którym wspomniałeś) to kolejne 1k. Daje to razem 5.5k. I masz problemy finansowe na koniec miesiąca? Palisz w piecu
@TinyHadronCollider: paliwo na dwa auta ok 800 na samr dojazdy do pracy jak wyjdzie wyjazd dodatkowy, to wiadomo zalać trzeba.
Rachunki zima ok tysiąca, z telefonami internetem nawet więcej.
Kredyt place nawet po 1500 bo chve spłacić szybciej, zależy od miesiąca. Dolicz
Przedszkola 1000, ZUS na firmę żony, która raz przynosi plus ale czasem trzeba dołożyć, i zostaje Ci na jedzenie jak sam napisałeś. Jak wyskoczy Ci tak jak mi teraz