Wpis z mikrobloga

@klossser:
Pwt 4

15 Pilnie się wystrzegajcie - skoroście nie widzieli żadnej postaci w dniu, w którym mówił do was Pan spośród ognia na Horebie - 16 abyście nie postąpili niegodziwie i nie uczynili sobie rzeźby przedstawiającej podobiznę mężczyzny lub kobiety, 17 podobiznę jakiegokolwiek zwierzęcia, które jest na ziemi, podobiznę jakiegokolwiek ptaka, latającego pod niebem, 18 podobiznę czegokolwiek, co pełza po ziemi, podobiznę ryby, która jest w wodach - pod ziemią.
@klossser: Tak, tylko powiedz mi kiedy Jezus powiedział, proszę zrobić podobieństwo mojego obrazu i go czcić?

Ja przypominam sobie coś takiego:

Mt 5

17 Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić6. 18 Zaprawdę. bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreskanie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni.
@tylko_prawda: Jeżeli chodzi o ten obraz:

Z dzienniczka Siostry Faustyny:

Wieczorem, kiedy byłam w celi ujrzałam Pana Jezusa ubranego w szacie białej. Jedna ręka wzniesiona do błogosławieństwa, a druga dotykała szaty na piersiach. Z uchylenia szaty na piersiach wychodziły dwa wielkie promienie, jeden czerwony, a drugi blady. (…) Po chwili powiedział mi Jezus: „Wymaluj obraz według rysunku, który widzisz, z podpisem: Jezu, ufam Tobie. Pragnę, aby ten obraz czczono najpierw w
@klossser: Ale nigdy Jezus nie powiedział, stwórzcie mój obraz i czcijcie go. Znajdź mi w Piśmie Świętym coś na ten temat. Po drugie ani jedna jota ma się w prawie nie zmienić, dopóki to wszystko nie przeminie. Czyli dalej nas to obowiązuje, w takim razie po co 10 przykazań nawet tych w wersji katolickiej?
@tylko_prawda: Jeżeli masz tyle pytań na które nie znasz odpowiedzi, a ich szukasz, to warto popytać jakiś teologów, czy badaczy religii siedzących w tym temacie bardziej ode mnie ;)
Nie jestem aż tak oczytany, ale sądzę że spokojnie da się to wszystko połączyć.
@klossser: Heh... Tam w życiu nie znajdę odpowiedzi. Tylko w Słowie Bożym jest prawda i tylko prawda.

7 Albowiem już działa tajemnica bezbożności. Niech tylko ten, co teraz powstrzymuje, ustąpi miejsca, 8 wówczas ukaże się Niegodziwiec, którego Pan Jezus zgładzi tchnieniem swoich ust5 i wniwecz obróci [samym] objawieniem swego przyjścia. 9 Pojawieniu się jego towarzyszyć będzie działanie szatana, z całą mocą, wśród znaków i fałszywych cudów6, 10 [działanie] z wszelkim
@klossser: Ale w nie wierzysz :) Nie daj się zwieść.

J1

1 Na początku było Słowo1,
a Słowo było u Boga1,
i Bogiem było Słowo.
2 Ono było na początku u Boga.
3 Wszystko przez Nie się stało,
a bez Niego nic się nie stało,
co się stało2.
@pozytywnonegatywny: To jeszcze nowy testament ;)
Dz Apostolskie
29 Będąc więc z rodu Bożego, nie powinniśmy sądzić, że Bóstwo jest podobne do złota albo do srebra, albo do kamienia, wytworu rąk i myśli człowieka.
Rz1
22 Podając się za mądrych stali się głupimi. 23 I zamienili chwałę6 niezniszczalnego Boga na podobizny i obrazy śmiertelnego człowieka, ptaków, czworonożnych zwierząt i płazów.