Wpis z mikrobloga

#przegryw #depresja #papiezmowi #sdm
"Napełnia mnie bólem, gdy spotykam ludzi młodych, którzy zdają się być przedwczesnymi emerytami, którzy się poddali"
powiedział papież Franciszek w przesłaniu do młodzieży na krakowskich Błoniach.

czujecie to?
  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Oczywiście szanuję, bo każde mądre słowa są... mądre. Niemniej daję pod rozwagę, czy ksiądz będzie dobrym doradcą w związkach, małżeństwach, wychowaniu dzieci czy... byciu biednym, lub nawet życiu jak zwykły człowiek, skoro nigdy tego nie doświadczyli? Tym bardziej na poziomie takich tuzów


@vvivo: Ksiądz nim stał się księdzem również był...zwykłym szarym obywatelem. I miał podobne problemy jak każdy z nas.

ale mam w rodzinie księdza i widzę jak wygląda takie życie, które życia nie
  • Odpowiedz
i co, miłość Jezusa jako remedium? dziękuję.


@Existanza: Smune że sobie dopowiadasz rzeczy których nie powiedział. Zwrócił uwagę na problem społeczy ale ty wolisz obśmiać i olać bo jesteś taki alternatywny z tym swoim kijem w dupie.
  • Odpowiedz
trudno sie nie poddawać gdy nic sie nie udaje. No chyba ze jest się szaleńcem.


@zecocococ: no tak, lepiej w wieku 25 lat ściągnąc majtki złapać się za kostki i kazać się j---ć światu bo jak przez 7 lat dorosłego życia nie zostałeś zuckerbergiem to nie ma ono już sensu. seems legit
  • Odpowiedz
ale tu chodzi o czyny, nie słowa.


@Existanza: Liczysz na to że ktoś przyjdzie i powie Ci co po kolei masz robić i tak każdemu któ ma jakiś problem w życiu? Że nagle przyjdzie i powie "Ej, jak ktoś jest smutny to się oniech obróci 5 razi na pięcie i zaklaszcze w ręce, to zadziała!"?
  • Odpowiedz
napotkana przeze mnie zakonnica sprawiała wrażenie pewnej, że gdy pójdę do spowiedzi, to odczuję miłość Boga

@Existanza: Nie rozumiem jaki to ma związek z zauważeniem, że młodzi ludzie poddają się bardzo szybko nieosiągnąwszy szybkiego i łatwego sukcesu w życiu.
  • Odpowiedz
@rooger: Księża nie są szarymi obywatelami, a obecny papież należy do tych skrajnie nie szarych.

Co do reszty - znam więcej księży niż może ci się wydawać. Brat ksiądz to jednak dość mocne dojście, nie sądzisz? Dobrze żyję z nimi wszystkimi, wielu naprawdę fantastycznych ludzi, ale ich doświadczenia życiowe są albo krótkie, albo specyficzne.

Rozmów takich przeżyłem setki. To nie są ludzie którzy żyją w normalnej rzeczywistości i tyle. Kiedyś
  • Odpowiedz
@vvivo: Generalnie się zgadzam, ale może czasem warto powtórzyć nawet taki komunał? ja też nie lubię pustych frazesów, ale osobiście zmarnowałam w życiu wuchtę czasu przez własną bierność i głupotę i te słowa papieża przypomniały mi, że warto z tym walczyć. Dla 90% słuchaczy to będzie banał, ale jeśli chociaż garstka ludzi wyciągnie z tych słów coś dla siebie, to jakiś pożytek z tego jest.
  • Odpowiedz
@kurkuma: Łatwo mu mówić jak żyje sobie w Watykanie, ma eskortę i dużo kasy. Niech się zamieni z jakimś polski nastolatkiem z polskiej wsi. Niech poczuje na własnej skórze tą niepewność, czy założy kiedyś rodzinę, czy będzie dostatnie żył. Niech się z nim zamieni i zobaczy jak chłopak/dziewczyna czuje się gdy musi wybierać studia ze względu na późniejsze perspektywy, a nie zainteresowania, a później znowu powie to samo. Jak ja
  • Odpowiedz